2015

Poznaj tajemnicę długowieczności - spotkanie z Japończykiem Ota Hiroshim

W sobotę 13 czerwca do Gdyni przyjdzie niecodzienny gość. Pan Ota Hiroshi jest 70-letnim mieszkańcem Tokio, znanym w Japonii z corocznych pieszych wypraw w najciekawsze zakątki swojego kraju, a także USA i Europy. Emerytowany profesor informatyki, z zamiłowania  trekker-długodystansowiec w maju tego roku rozpoczął swój pierwszy w życiu przemarsz przez Polskę. 
 
Zapraszamy Państwa na spotkanie z Ota Hiroshim, które odbędzie się w sobotę 13 czerwca o godz. 12.00 w restauracji Vinegre di Rucola (ul. Zawiszy Czarnego 1B), podczas którego zdradzi swoją receptę na długowieczność. Następnie proponujemy spacer z Agatą Szparagowską z Miejskiej Informacji Turystycznej, która oprowadzi Gościa po Gdyni, a także przekaże mu w imieniu władz miasta drobne upominki.
 
Ota Hiroshi podróżuje samotnie niosąc 30-kilogramowy plecak. Trwająca wyprawa rozpoczęła się w Krakowie w połowie maja, a jej zakończenie planowane jest w sierpniu, w Paryżu. W Polsce odwiedził także Częstochowę, Warszawę i Toruń. Jego przemarsz przez Gdynię będzie niepowtarzalną szansą do spotkania z wyjątkowym człowiekiem, okazem zdrowia i uduchowionym artystą, który utrwala zwiedzane miejsca na własnoręcznie malowanych pejzażach. Jest również utalentowanym skrzypkiem.
 
Po wizycie w Gdyni, Ota Hiroshi zamierza dotrzeć jeszcze do Koszalina, Kołobrzegu i Świnoujścia.

Kontakt dla mediów: Dominika Zabrocka, kierownik Biura Prezydenta, tel.: 58 668 83 86.