Połączenia telefoniczne z urzędem chwilowo utrudnione Połączenia telefoniczne z urzędem chwilowo utrudnione
2015

Przekazanie cennego daru dla pacjentów Bursztynowej Przystani

W piątek, 3 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 w gdyńskim hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań (ul. Dickmana 6), nastąpi przekazanie wysokiej klasy pionizatora. Urządzenie, warte blisko 10 tys. zł, przeznaczone jest do rehabilitacji dzieci z porażeniem oraz niedowładami kończyn i tułowia.
 
Sprzęt został kupiony dzięki hojności uczestników XIII Balu Charytatywnego organizowanego przez Sopot International Rotary Club wspólnie z Międzynarodowym Forum Kobiet. W trakcie imprezy udało się zebrać 45 tysięcy złotych. Z inicjatywy MFK część z nich przeznaczona została na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci z hospicjum.
 
Urządzenie zapewnia pionizację ciała dziecka, w pełni stabilizując kończyny i tułów. Jest sterowane elektrycznie i nie wymaga podnoszenia pacjenta przez opiekuna czy fizjoterapeutę. Pionizator przeznaczony jest dla dzieci z wadami postawy, dysfunkcją i niedowładem lub porażeniem mięśni. Sprawdza się również u cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce, dystrofię mięśniową, w porażeniach różnego pochodzenia, tetra- i paraplegiach a także u dzieci mających zaburzenia prawidłowej postawy ciała.
 
Innowacyjność urządzenia polega na tym, że jego konstrukcja przypomina swoim wyglądem kręgosłup człowieka, co pozwala na bardzo dokładne dopasowanie go do użytkownika. Istnieje także możliwość korygującego bądź anatomicznego ustawienia "kręgosłupa" uzyskując w ten sposób wymagany kształt podparcia pleców.
 
Kontakt dla mediów: Alina Łuczycka, prezes MFK tel.: 601 649 617.