2015

Przypomnienie! Marsz Solidarności z rodzinami ofiar zamachów w Paryżu

W niedzielę 22 listopada o godzinie 13.00 w Kościele Najświętszej Maryi Panny przy ul. Świętojańskiej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ofiar zamachów w Paryżu. Po nabożeństwie ulicami miasta przejdzie Marsz Solidarności.
 
Trasa Marszu poprowadzi ulicą Świętojańską w stronę pomnika Ofiar Grudnia'70, na Placu Wolnej Polski, gdzie zostaną złożone kwiaty. Prosimy o przyniesienie zniczy - najlepiej w jednym z trzech kolorów francuskiej flagi. Ideą marszu jest wyrażenie solidarności z  tymi, którzy ponieśli śmierć  z rąk zamachowców, ich cierpiącymi bliskimi a także wszystkimi ofiarami terroryzmu i wojen na świecie. 

W związku z Marszem Solidarności wyłączone zostaną z ruchu drogowego, od godz. 13.45:
- ul. Świętojańska (pomiędzy ul. 10 Lutego a al. Marsz. Piłsudskiego);
- al. Marsz. Piłsudskiego (od skrzyżowania z ul. Świętojańską do ul. Legionów).

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników marszu oraz innych uczestników ruchu drogowego prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, strażników Straży Miejskiej. Ruch na zamkniętyuch ulicach będzie sukcesywnie przywracany po przejściu uczestników, a w pobliżu pomnika Ofiar Grudnia'70 po zakończaniu uroczystości.  

Inicjatorami mszy oraz marszu są Konsul Honorowy Francji w Gdańsku i Związek Francuzów Zagranicą. Miasto Gdynia udziela im wszelkiego niezbędnego wsparcia organizacyjnego.

Dodajmy, że od środy 18 listopada do najbliższej niedzieli włącznie w Gdynia InfoBox  (ul. Świętojańska 30), w godzinach otwarcia placówki wyłożona jest księga kondolencyjna. Także do niedzieli, obiekt będzie podświetlany barwami flagi Francji. 

Iluminacja InfoBoxu, fot. Mateusz Skowronek - pobierz

Kontakt dla mediów:
Monika Tarnowska
, Konsul Honorowy Francji w RP, tel.: 694 438 438,
Alain Mompert, Związek Francuzów Zagranicą, tel.: 602 654 687.