2015

XIII Konferencja Generalna Związku Miast Bałtyckich

W dniach 27-30 października 2015 odbędzie się w Gdyni XIII Konferencja Generalna Związku Miast Bałtyckich „Tworzenie inteligentnych miast w Regionie Morza Bałtyckiego", organizowana wspólnie przez Miasto Gdynia oraz Związek Miast Bałtyckich. Konferencja prasowa inaugurująca wydarzenie odbędzie się w środę 28 października o godz. 10.30 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia w sali F/H (Budynek III, I piętro).
 
Inteligentne miasto to filozofia rozwoju, która zmienia miasto w inteligentny, efektywny organizm, w którym nowoczesne technologie wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców, najistotniejsze decyzje podejmuje się wspólnie, oszczędza się czas, energię i dba o środowisko naturalne.
 
- Współpracując i ucząc się od siebie możemy promować zrównoważony, inteligentny rozwój w regionie - uważa Per Bødker Andersen, Prezydent ZMB. Zaprosiliśmy przedstawicieli europejskich instytucji i organizacji regionalnych, by podzielili się z nami swoim doświadczeniem.
 
Jak miasta realizują założenia koncepcji inteligentnego miasta? W jakich dziedzinach wprowadzane są innowacje? Jaki wpływ ma taki kierunek rozwoju na planowanie przestrzenne, gospodarkę, kulturę, czy warunki socjalne i środowiskowe? Jak zmienia się jakość życia w inteligentnym mieście? Jaka jest przyszłość ZMB? Na te pytania postarają się odpowiedzieć uczestnicy Konferencji.
 
ZMB zrzesza 90 miast regionu Morza Bałtyckiego. Odbywająca się, co dwa lata Konferencja Generalna jest najważniejszym organem ZMB gromadząc ok. 200 przedstawicieli miast, w tym burmistrzów/prezydentów, radnych, ekspertów i specjalistów w różnych dziedzinach. Więcej informacji na stronach www.ubcconferencegdynia.pl oraz www.ubc.net/.
 

Kontakt dla mediów:
Joanna Leman, Kierownik Samodzielnego Referatu Współpracy z Zagranicą, e-mail: j.leman@gdynia.pl,  tel.: 58 668 82 07