2016

"Dżoker. Gdynia. Miasto cudów" - zaproszenie na spotkanie autorskie

Miasto Gdynia i Wydawnictwo MG zapraszają na spotkanie z Michałem Piedziewiczem - autorem powieści "Dżoker. Gdynia. Miasto cudów", które odbędzie się w piątek 5 lutego 2016 r. o godz. 18.00 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Spotkanie poprowadzi Joanna Grajter.

Akcja Dżokera toczy się w Gdyni. W czerwcu roku 1929 w rosnącym dynamicznie mieście przecinają się ścieżki młodej urzędniczki Łucji, jej rówieśnika, początkującego dziennikarza Adama Grabskiego oraz Krzysztofa Wilczyńskiego - weterana wojen, a współcześnie uczestnika przemytniczych wypraw nad granice z Rzeszą i Wolnym Miastem.

Dżoker to opowieść o Polsce, która z jednej strony cieszy się odzyskaną niedawno wolnością, a z drugiej wierzy w świetlaną - wreszcie! - przyszłość. Opowieść o kryzysie, ale i o wojnie - w której nadejście trudno uwierzyć. Oraz o dziewczynie, która musiała stać się silna.

Fragmenty powieści emitowane były przez 2 tygodnie w pierwszym programie Polskiego Radia. Książkę czytał Jacek Rozenek. Przeczytane fragmenty można posłuchać także na stronie http://www.polskieradio.pl/7/15/Artykul/1567447,Jacek-Rozenek-jako-Dzoker-grasuje-w-przedwojennej-Gdyni

"Pierwszoplanowym bohaterem jest miasto. Ja sam fascynującą historię Gdynię doceniłem na nowo widząc zadowolenie w oczach przyjaciół, których tu oprowadzałem" - mówił w radiowej Jedynce Michał Piedziewicz.

Autor "Dżokera" Michał Piedziewicz wychował się w Gdyni, jest absolwentem III LO.