2016

Inauguracja nowej linii trolejbusowej 29 na osiedle Fikakowo – zaproszenie

W poniedziałek, 19 grudnia, o godz. 12.00, odbędzie się uroczystość uruchomienia komunikacji trolejbusowej na nowej pętli na osiedlu Fikakowo. W wydarzeniu wezmą udział władze Gdyni na czele z prezydentem Wojciechem Szczurkiem.

W celu ułatwienia dojazdu na uroczystość, uruchomiony zostanie specjalny trolejbus, z napisem na wyświetlaczu „Trajtkiem na Fikakowo”, który odjedzie o godzinie 11.00 z pętli Grabówek SKM, o 11.20 z przystanku Skwer Kościuszki – InfoBox przy ul. Świętojańskiej i o 11.25 spod Urzędu Miejskiego. Trolejbus ten przywiezie gości na pętlę o godzinie 11.50. Pierwszy regularny kurs linii 29 wystartuje wg rozkładu o godzinie 12.10. Zapraszamy mieszkańców i media do wzięcia udziału w pierwszym przejeździe.

Nowa linia 29, obsługiwana będzie przez trolejbusy z bateriami ekologicznymi. Pojazdy, które na zasilaniu bateryjnym są w stanie przejechać nawet 20 kilometrów, bez przeszkód dotrą na pętlę usytuowaną u zbiegu ulic Gryfa Pomorskiego, Lipowej i Górniczej. Z kolei pojazdy rozpoczynające tam kurs, włączą się w sieć trakcyjną na ulicy Chwaszczyńskiej i dotrą aż do przystanku przy Dworcu PKP.

Trasa linii 29 przebiegać będzie od Dworca Głównego PKP, ul. 3 Maja, ul. Świętojańską, al. Zwycięstwa, ul. Wielkopolską przez ul. Lipową, Gryfa Pomorskiego do Fikakowa.