2016

Koniec leżakowania! Otwieramy „Iloczyny”

30 lipca zostanie otwarta trzecia instalacja miejską w ramach projektu "Trawa do Rzeczy" organizowanego przez Centrum Designu Gdynia. Jego celem jest stworzenie szlaku rekreacyjnego wiodącego przez zielone skwery i parki Gdyni, w których design zajmie swoje trwałe miejsce.

W tym roku szlak rekreacyjny Trawa do Rzeczy skieruje się ku morzu. Wspólnie odetchniemy świeżym powietrzem, wystawimy twarze do słońca i przypomnimy sobie uroki letniego wypoczynku. Piknik towarzyszyć będzie otwarciu instalacji „Iloczyny" autorstwa Izabeli Bołoz. Projekt, który stanie się integralną częścią pasa zieleni na Bulwarze Nadmorskim, będzie również przestrzenią spotkań i zabawy. Inspiracją do jego stworzenia był gdyński modernizm - odzwierciedlone jest to w modułowej i geometrycznej konstrukcji.

Zamiast olejków do opalania zabierzcie ze sobą maty do ćwiczeń! W sobotnie popołudnie porzucimy leżaki i weźmiemy udział w jodze dla leniwych. Na najmłodszych czekać będą warsztaty animacji poklatkowej, które wprawią w ruch „Iloczyny". Pestka Zręczna Pracownia udowodni natomiast, że spacer po parku może stać się inspiracją do wydziergania unikalnej pamiątki.

Iloczyny" - Izabela Bołoz
Iloczyny to seria modułowych obiektów stworzonych z myślą o przestrzeni miasta. Geometryczne elementy o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach uzupełniają się, przenikają i łączą, poszukując swoich części wspólnych. Zestawione razem tworzą wielofunkcyjną instalację: do spotkań, siedzenia lub do spontanicznej zabawy. Inspiracją do projektu był gdyński modernizm, który wykorzystywał zasadę przenikania i łączenia form, i bawił się geometrią. Redukował elementy dekoracyjne, uwydatniając bryły budynków.

O projekcie
Przyszedł czas na eksploatację miejskich skwerów i parków - miejsc, które istnieją i stanowią potencjał Gdyni - trzeba nadać im nowe, czytelne funkcje rekreacyjne. Centrum Designu Gdynia kreuje przy tym nowy wyróżnik miasta cenionego za wysoką jakość życia mieszkańców. Projekt podnosi atrakcyjność terenów zielonych i znajduje miejsce na design w przestrzeni publicznej, tworząc zestaw obiektów dedykowanych Gdyni.

Zgodnie z przekonaniem, że epoka tabliczek z zakazem „nie deptać trawników" dawno już minęła, szlak ma zachęcać do tego, by korzystać z nich śmiało i - przede wszystkim - kreatywnie. W rezultacie ma stwarzać możliwości do nawiązywania kontaktów międzyludzkich oraz rozwijania wartościowych społecznych relacji, międzypokoleniowych i interdyscyplinarnych.

Zdjęcia:
fot.1
fot.2
Trawa do rzeczy - logotyp


Więcej informacji:
http://www.centrumdesignu.gdynia.pl/
FB: https://www.facebook.com/CentrumDesignuGdynia

Kiedy: 30 lipca, godz.14:00-17:00
Gdzie: Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego (pas zieleni w sąsiedztwie restauracji Barracuda)
Otwarcie instalacji „Iloczyny" Izabeli Bołoz
Prowadzący warsztaty: Marlena Kotas, Agnieszka Balkus, Pestka Zręczna Pracownia
Chęć udziału w poszczególnych warsztatach należy zgłaszać prowadzącym osobiście tuż przed rozpoczęciem zajęć. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń!
Więcej informacji na stronie http://centrumdesignu.gdynia.pl/pl/event/trawa-do-rzeczy-2016.htmlKontakt dla mediów:
Aneta Lehmann
-   Centrum Designu Gdynia, tel.: 58 698 22 33, e-mail: a.lehmann@ppnt.gdynia.pl