2016

Rozstrzygnięcie ekologicznych konkursów UM oraz gala finałowa Festiwalu Filmowego „Koziołek Matołek" – zaproszenie 7.12.

W środę 7 grudnia o godz. 11.30 w sali 105 Urzędu Miasta Gdyni (Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54) odbędzie się uroczyste rozdanie nagród w, organizowanym przez UM, konkursie dla uczniów na komiks i konkursie dla nauczycieli na scenariusz lekcji.

W uroczystości wezmą udział gimnazjaliści - autorzy komiksów wraz z opiekunami, oraz nauczyciele – twórcy najlepszych scenariuszy lekcji. Nagrody laureatom konkursów wręczy wiceprezydent Gdyni - Marek Stępa.

Konkursy zostały zrealizowane w ramach kampanii „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych" i są elementem szerszej kampanii, której celem jest zachęcenie mieszkańców do rezygnacji z korzystania z pieców węglowych i korzystania z miejskiej sieci ciepłowniczej. Kampania realizowana jest wspólnie przez Gminę Miasta Gdyni, OPEC Sp. z o.o. oraz EDF Polska S.A. na podstawie zawartego „Porozumienia w sprawie partnerstwa na rzecz zrównoważonego rozwoju”.

 

W środę 7 grudnia o godz. 17.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia (aleja Zwycięstwa 96/98) odbędzie się gala finałowa Międzypokoleniowego Festiwalu Filmowego „Koziołek Matołek łączy pokolenia".

Podczas uroczystości ogłoszone zostaną wyniki konkursu na najlepszy międzypokoleniowy film, który zapewni zwycięskiemu zespołowi warsztaty filmowe w Studio Miniatur Filmowych. Odbędzie się również projekcja najnowszych obrazów o Koziołku Matołku, czyli artystyczne interpretacje „Drugiej księgi przygód Koziołka Matołka".

Galę finałową poprowadzi Magdalena Gacyk - korespondentka polskich mediów w Kalifornii, autorka książki pt. „Ścigając Steve'a Jobsa - Historie Polaków w Dolinie Krzemowej".