Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
2016

UEFA EURO U-21 2017 - zaproszenie na turniej "One Year to Go"

Czas na wielkie emocje! Już w 2017 roku Polska będzie gospodarzem turnieju mistrzowskiego UEFA EURO U21. Dokładnie na 365 dni przed jego inauguracją, w Gdyni odbędą się zawody, które dla wielu młodych adeptów futbolu mogą być ważnym krokiem w drodze do wielkiej sportowej kariery.

W turnieju ONE YEAR TO GO zagrają drużyny reprezentujące sześć Miast Gospodarzy. Na nowoczesnych gdyńskich obiektach będziemy mogli podziwiać 12-letnich zawodników, dla których futbol jest wielką pasją, a hasło RESPECT czymś więcej, niż tylko utartym sloganem. Idea towarzysząca zmaganiom zachęcić ma nastoletnich piłkarzy, a także ich rodziny oraz przyjaciół, do kibicowania z szacunkiem wszystkim 12 reprezentacjom, które za rok zawitają do Polski. Uroczyste otwarcie dwudniowych zawodów odbędzie się w czwartek 16 czerwca o godzinine 9.30, na Stadionie Miejskim, przy ul. Olimpijskiej 5.

Formuła zawodów ONE YEAR TO GO wzorowana jest na systemie rozgrywek UEFA EURO 2016. Zaproszone drużyny reprezentować będą barwy 24 narodowych federacji, które już 10 czerwca spotkają się we Francji, by walczyć o tytuł Mistrza Europy.

Wszystkim uczestnikom turnieju ONE YEAR TO GO oraz ich kibicom życzymy wspaniałych sportowych wrażeń. Liczymy, że gdyńskie zawody będą doskonałą rozgrzewką przed mistrzostwami, które czekają nas za rok. Już dziś zapraszamy na UEFA EURO 2017 U21 do naszych gościnnych miast: Gdyni, Krakowa, Kielc, Tych, Bydgoszczy i Lublina.

Szczegóły turnieju na stronie http://gdyniasport.pl/euro/1y2go-o-zawodach/

Kontakt dla mediów:
Marek Łucyk
- dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu, tel. 601 613 613.