2016

Zaproszenie na konferencję prasową NORDY - 19.04.2016 r.

Przypominamy, że we wtorek 19 kwietnia o godz. 12.00 w Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf"' w Luzinie (ul. ppłk. Ryszarda Lubowiedzkiego 2, 84-242 Dąbrówka) odbędzie się konferencja prasowa członków Metropolitalnego Forum Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów NORDA inaugurująca sezon letni Gdyni i Północnych Kaszub. 24 gminy, w tym Gdynia, przygotowały informacje o miejscowych atrakcjach, z których każdy zainteresowany - mieszkaniec czy turysta, może skorzystać w okresie od maja do września.


Wśród wakacyjnych propozycji znajdują się m.in. wystawy, koncerty, festiwale muzyczne, przedstawienia teatralne, biesiady, festyny, warsztaty artystyczne i zajęcia sportowe dla dzieci, regaty, półmaratony i rajdy. Gminy zachęcać będą również do skorzystania z ofert przygotowanych przez placówki kulturalne - muzea, skanseny, domy kultury, filharmonie, teatry. Lato to również okazja do skorzystania z walorów przyrodniczych Północnych Kaszub. Amatorzy spacerów, nordic walking, wędkarstwa, sportów wodnych czy wycieczek rowerowych z pewnością odnajdą tu dla siebie wiele atrakcji.

Metropolitalne Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów NORDA powstało 13 września 2011 roku, a dziś zrzesza 24 gminy. Współpraca samorządów północnego Pomorza jest oparta o dobrowolny udział w systematycznie organizowanych spotkaniach konsultacyjnych i służy zacieśnianiu metropolitalnych więzi wspólnot samorządowych.


Inauguracji sezonu letniego Gdyni i Północnych Kaszub będzie towarzyszyć plener malarski Akademii Malarstwa i Rysunku „Pro Bono" w Luzinie oraz wystawa gdyńskiej fundacji „Nadaktywni".

 

Kontakt: Marlena Wilkowska, Urząd Gminy Luzino, tel. 58 678 20 68.