2016

Zaproszenie na konferencję prasową podsumowującą projekt edukacyjny „Dbam o mój z@sięg”

Zapraszamy w środę, 13 kwietnia 2016 r. o godz. 13.30 na konferencję prasową poświęconą wynikom projektu edukacyjnego „Dbam o mój z@sięg", skierowanego do młodzieży a dotyczącego odpowiedzialnego korzystania z nowych narzędzi komunikacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem telefonu komórkowego. Spotkanie odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym GDYNIA przy al. Zwycięstwa 96/98, budynek II, sala Koralowa.

Na konferencji obecni będą:

- Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia,
- dr Maciej Dębski, socjolog z UG, inicjator projektu „Dbam o mój z@sięg",
- uczniowie gdyńskich szkół, którzy zdecydowali się na udział w akcji.

Warto dodać, że akcja „Dbam o mój z@sięg" odbywa się już po raz drugi. Badania prowadzą wspólnie socjologowie z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Centrum Doradztwa i Badań Społecznych Socjogram przy współpracy miasta, gdyńskiego MOPS-u oraz Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień.

Cała akcja zaplanowana jest na trzy lata. W ostatnim etapie w 2017 r. zespół dra Dębskiego chce opracować podręcznik i materiały edukacyjne poświęcone zagadnieniu fonoholizmu.

Po konferencji prasowej, o godz. 14.00, w sali Morskiej odbędzie się spotkanie wszystkich uczestników projektu, ich rodziców z organizatorami badania.

Serdecznie zapraszamy!