Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim Uwaga! Od 13 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia w województwie pomorskim
2016

Zjednoczone Stany Miłości – spotkanie z twórcami

Jak cztery, pozornie zadowolone z życia kobiety radzą sobie tuż po upadku PRL-u? O tym opowiada nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem film „Zjednoczone Stany Miłości". Obraz na dniach wchodzi do kin, a w Gdyńskim Centrum Filmowym pojawi się wyjątkowa okazja, by spotkać się z aktorkami: Magdaleną Cielecką, Martą Nieradkiewicz, Dorotą Kolak i reżyserem Tomaszem Wasilewskim. Wydarzenie, połączone z pokazem przedpremierowym, odbędzie się w czwartek 28 lipca.


Bohaterki poznajemy w 1990 roku, zaraz po transformacji, ale nadal czuć ducha poprzedniej epoki. Nowe porządki sprawiają, że kobiety postanawiają zmienić swoje życie. Agata, młoda matka grana przez Julię Kijowską, szuka miłości, bo tkwi w nieszczęśliwym małżeństwie. Nauczycielkę Renatę (Dorota Kolak), fascynuje sąsiadka Marzena (Marta Nieradkiewicz) - prowincjonalna królowa piękności, której siostra Iza (Magdalena Cielecka) - dyrektorka szkoły, jest kochanką ojca, jednej z uczennic.

Bilety na pokaz przedpremierowy oraz na wszystkie pozostałe seanse z repertuaru Kina Studyjnego GCF można kupić lub zarezerwować przez internet na stronie www.gcf.org.pl.

Przez całe wakacje trwa promocja Kinolato! Tanie poniedziałki. Bilety do kina w Gdyńskim Centrum Filmowym kosztują w poniedziałki mniej niż zwykle, bo 12 i 10 złotych (normalny/ulgowy). W pozostałe dni: 16 i 13 złotych.

Zjednoczone Stany Miłości, pokaz specjalny z udziałem twórców
28 lipca, godz. 20.30
Sala Warszawa
Gdyńskie Centrum Filmowe
Wstęp 16 zł i 13 zł

Kontakt

Magdalena Jacoń, Gdyńskie Centrum Filmowe, tel.: 509 060 529