2016

Zostawił za rufą ponad 70 000 mil morskich. Powitanie jachtu S/Y Sanada

Był na Karaibach, pływał po Oceanie Spokojnym i okrążył kulę ziemską - 18 czerwca jacht S/Y Sanada, pod dowództwem kapitana Witolda Stępkowskiego, zawinie do Gdyni.
 
Sanada jest jednym z wielu jachtów zbudowanych i ochrzczonych w stoczni SM Europe na terenie Stoczni Gdańskie [...].Po rejsie dookoła świata wracamy do portu macierzystego, do Gdyni. Zapraszam wszystkich miłośników żeglowania do odwiedzenia mariny w dniu zawinięcia. - mówi Kapitan Witold Stempkowski. 
 
Wpłynięcie S/Y SANADA do Gdyńskiej Mariny zaplanowane jest na godzinę 12:00, a jego cumowaniu przy Basenie Zaruskiego będzie towarzyszyć m.in. uroczyste powitanie przez Miejską Orkiestrę Dętą z Redy.
 
Organizatorzy wydarzenia zachęcają wszystkich zainteresowanych do rodzinnego udziału w powitaniu jachtu. Jednocześnie proszą dziennikarzy o potwierdzenie do piątkuobecności, pod adresem e-mail: marta@projektpr.pl/.
____ 
Kapitan Witold Stempkowski żegluje już od przeszło pół wieku. W roku 2015, na Południowym Pacyfiku obchodził swoje 50-lecie żeglowania podczas Rejsu Dookoła Świata. Zdobywane w najróżniejszych zakątkach Ziemi doświadczenie żeglarskie Kapitana dobrze określa przemierzone podczas rejsów po akwenach śródlądowych, morzach oraz oceanach 70 000 mil morskich.