2019

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” - ZAPROSZENIE

W niedzielę, 17 marca, o godz.17.00 w Gdynia InfoBox zostanie uroczyście otwarta wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Wystawę otworzy wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała wraz z prezesem Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami Magdaleną Pawlak, która jest głównym organizatorem wystawy.

-  Zawsze, gdy słyszymy w wiadomościach o śmierci funkcjonariusza służby publicznej, w fundacji wiemy, że właśnie komuś zawalił się świat. Odchodzi ojciec, matka. W tle doniesień medialnych - tragedii, kryjącej się za słowami „zostawił żonę i dzieci” kryje się o wiele więcej… niż jest przekazywane za pośrednictwem mediów, Ci ludzie swoją codzienną pracą ryzykowali dla wspólnego dobra nas wszystkich i my chcemy przypominać, że praca, strażaka, żołnierza, policjanta czy ratownika, to nie jest zwyczajna praca, tylko misja, która służy dobru każdego z nas. Pamiętajmy więc o dzieciach tych z nich, którzy nie wrócili z pracy do domu. Zadbanie o nie to najlepsza forma powiedzenia „dziękuję”– mówi Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami.

Wystawa „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata” jest poświęcona pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy poległych i zmarłych, a także ciężko rannych i poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i pełnienia służby w misjach poza granicami naszego państwa.

- Idea i przekaz towarzyszący tej wystawie jest nam bardzo bliski. Z pewnością pokazanie sylwetek osób, które oddały życie i zdrowie w służbie, zmusza nas wszystkich do refleksji nad tym, ile są gotowi poświęcić Ci, którzy chronią i dbają o nas, nasze rodziny i nasz kraj. Wspaniale, że Fundacja Dorastaj z Nami pamięta o osieroconych dzieciach, a Gdynia włącza się w akcję propagowania jej działalności. Zapraszam wszystkich do obejrzenia wystawy, która z pewnością nikogo nie pozostawia obojętnym – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.  

Fundacja Dorastaj z Nami od ponad 9 lat udziela pomocy i wsparcia dzieciom i rodzinom poległych i zmarłych oraz ciężko poszkodowanych żołnierzy, policjantów, strażaków i ratowników górskich.

Wstęp na wystawę jest wolny, będzie ją można oglądać od najbliższego poniedziałku (18.03) przez siedem dni w tygodniu na pierwszym piętrze InfoBoxu (ul. Świętojańska 30) w godzinach otwarcia: od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00, w sobotę od 11:00-18:00, w niedzielę od 11:00-16:00 do 4 kwietnia br.

Serdecznie zapraszamy!