2019

Nowa wystawa w Experymencie - TO TAKIE PROSTE

6 grudnia Centrum Nauki Experyment otwiera nową wystawę czasową TO TAKIE PROSTE. Z tej okazji na gości czeka weekend pełen atrakcji. Od piątku do niedzieli odbywać się będą pokazy, a także warsztaty naukowe. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi w piątek o godzinie 10:00, ale całe Centrum Nauki EXPERYMENT w Mikołajki będzie czynne aż do 20:00.
 
Część oficjalna, poprzedzona prezentacją aplikacji mobilnej Portu Gdynia, wystartuje o godzinie 10:00. Po krótkim wstępie goście będą mogli własnoręcznie rozpakować mikołajkowe prezenty przygotowane przez CN EXPERYMENT. Niektóre stanowiska zamienią się na chwilę w świąteczne paczki, a ich otwarcie stanie się symboliczną inauguracją całej wystawy czasowej TO TAKIE PROSTE. Rozpakowywaniu prezentów towarzyszyć będzie wystrzałowe science show, przygotowane przez edukatorów Centrum.

Przedstawiciele redakcji proszeni są o potwierdzenie obecności mailowo, poprzez wysłanie wiadomości na adres promocja@experyment.gdynia.pl.


Wystawa TO TAKIE PROSTE została stworzona przez firmę Kurt Hüttinger GmbH & Co. KG. – czołowego europejskiego producenta wystaw interaktywnych. 26 stanowisk, podzielonych zostało na cztery strefy tematyczne
  • GŁÓWKA PRACUJE,
  • MECHANICZNY PLAC ZABAW, 
  • TECHNOŚWIAT i POMYŚL,
  • ZROZUM, ZRÓB.

Szczegóły tutaj