Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
2019

PONIEDZIAŁEK W GDYNI

Zgodnie z gdyńską tradycją dzieci urodzone w dniu rocznicy nadania Gdyni praw miejskich, czyli 10 lutego, otrzymują od miasta upominki.
11 lutego o godz. 9.30 prezydent Wojciech Szczurek oraz pełnomocnik prezydenta ds. rodziny Beata Szadziul odwiedzą urodzone poprzedniego dnia dzieci oraz ich mamy na oddziale położniczym Szpitala Morskiego im. PCK w Redowie.
Maluchy otrzymają gdyńskie rożki i misie, a ich mamy listy gratulacyjne.

Nasza „zwykła” poniedziałkowa konferencja prasowa tego dnia się nie odbędzie, natomiast zainteresowanych tematem zapraszam po odwiedzinach w szpitalu do Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25, I piętro), w którym Wiktoria Wysocka i Łukasz Cichowski z Wydziału Kultury opowiedzą Państwu o nowym projekcie filmowym pod hasłem „Film w Konsulacie”.

W najbliższych miesiącach będziemy mieli szansę obejrzeć wiele ciekawych produkcji zgrupowanych w trzech cyklach" „Sąsiedzi”, „Mistrzowie – Początki” i „Dokument”. W pierwszym z nich zaprezentujemy kino krajów sąsiadujących z Polską, a także państw bałtyckich i skandynawskich – najciekawsze, wielokrotnie nagradzane filmy, które stają się przyczynkiem do dyskusji z filmoznawcami oraz kulturoznawcami o przedstawianej w nich tematyce, a także szerzej – filmografii poszczególnych krajów. „Mistrzowie – Początki” z kolei to debiuty filmowe najbardziej znanych, wybitnych polskich reżyserów, np. Filipa Bajona, Janusza Majewskiego, Jerzego Stuhra. Po projekcji każdorazowo odbędzie się spotkanie i dyskusja z reżyserem. Natomiast w cyklu „Dokument” wyświetlimy najbardziej interesujące i unikalne filmy dokumentalne, szczególnie skupiając się na tematyce człowieka i jego relacji z światem zewnętrznym, kulturą, przemianami cywilizacyjnymi. Po projekcjach odbywać się będą dyskusje z ekspertami w danych dziedzinach oraz filmoznawcami.
Na wszystkie projekcje obowiązywać będą bilety w cenie 7 złotych.