2019

Spotkanie z tenisistką Igą Świątek w Gdyni

W środę, 17 lipca na kortach tenisowych przy ul. Ejsmonda 3 warszawska tenisistka Iga Świątek spotka się z młodymi adeptami tenisa. Spotkanie ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział również zainteresowani mieszkańcy. Początek o godz. 12.00

Inicjatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest spółka ISN. Organizatorzy zapraszają dziennikarzy zainteresowanych rozmową z tenisistką.

Iga Świątek – polska tenisistka, zawodniczka klubu tenisowego Legia Warszawa. Swoją przygodę z tenisem rozpoczęła jako pięciolatka. Aktualnie zajmuje najlepsze w karierze – 61. miejsce w rankingu WTA. W 2019 roku Świątek po raz pierwszy weszła do wielkoszlemowego turnieju i zagrała w Australian Open, pierwszy raz w karierze dostała się również do finału WTA w Lugano. W czerwcu br. doszła do 4. rundy turnieju Rolanda Garrosa, a w lipcu zadebiutowała w seniorskim turnieju na Wimbledonie. Świątek to czwarta Polka, która wygrała w juniorskim finale Wimbledonu. Wcześniej udało się to: Aleksandrze Olszy oraz siostrom Urszuli i Agnieszce Radwańskim. W 2018 roku tenisistka zdobyła też złotym medal na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires.