2019

ZAPROSZENIE - Dzień Bibliotekarza

Wizerunek bibliotekarza jako starszej pani w okularach ze ściereczką do kurzu w ręku odchodzi do lamusa. Dziś w Gdyni bibliotekarze jeżdżą na rowerach, grają w planszówki, stroją gitary basowe, namawiają do czytania pod kołdrą przy świetle latarki, prowadzą Gwiezdne Wojny.  Są menadżerami, którzy walczą o to, by nowości książkowe znajdowały się jeszcze ciepłe półkach, by autorzy bestsellerów czytali tu swoje nowe dzieła jeszcze przed publikacją.

Zmienia się też wygląd samej biblioteki. Biblioteka z Pasją, która bardziej przypomina młodzieżowy klub (z pianinem i gitarą, na których może grać, każdy kto potrafi), nowa Biblioteka Śródmieście z ukrytym między regałami małpim gajem dla najmłodszych czytelników czy otwarta w ubiegłym miesiącu Biblioteka Wiedzy, gdzie mamy cyfrowy dostęp do zbiorów naukowych bibliotek z całej Polski. Biblioteki w Gdyni stają się miejscem spotkań absolutnie nie tylko moli książkowych.

Jutro, 22 maja o godz. 10 w Konsulacie Kultury (ul. Jana z Kolna 25) w Gdyni odbędzie się uroczystość z okazji Miejskiego Dnia Bibliotekarza. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek  wręczy wyróżniającym się bibliotekarzom nagrody za szczególne osiągnięcia. 

Zapraszamy do relacjonowania wydarzenia!