2019

Zaproszenie na konferencję prasową i prezentację Biblioteki Śródmieście

Zapraszamy w czwartek, 7 lutego 2019 roku o godz. 11.00 na konferencję prasową połączoną z prezentacją Biblioteki Śródmieście w nowym miejscu i w nowoczesnej przestrzeni.
Biblioteka Śródmieście przeprowadziła się z ul. Żeromskiego 36 na ul. Władysława IV 7-15.

Na ponad 345 m2 powierzchni znajdują się pomieszczenia z wydzielonymi strefami, jak Miejsce spotkań, Strefa ciszy do pracy czy Baza, czyli specjalny kącik dla dzieci. Nowa Biblioteka Śródmieście jest też pełna nowoczesnych urządzeń – jest w niej m.in. książkomat, z którego będzie można korzystać po zamknięciu biblioteki, self-chceck, czyli urządzenie do samodzielnego wypożyczania oraz Memory Lab, czyli stanowisko do digitalizacji prywatnych zbiorów.

Program:
– konferencja prasowa dotycząca otwarcia Biblioteki Śródmieście, kulturalnego rozwoju Gdyni i Biblioteki Gdynia z udziałem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, Natalii Gromow, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni i Ewy Nakielskiej, kierownik Biblioteki Śródmieście.
– prezentacja Biblioteki Śródmieście
Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia i Ewa Nakielska, kierownik Biblioteki Śródmieście zaprezentują poszczególne strefy i urządzenia w placówce (np. książkomat, self-check, Memory Lab, Bazę dla dzieci i inne).
– występ artystyczny – minikoncert jazzowy Tatev Hayrapetyan – wolontariuszki Biblioteki Gdynia z Armenii, poczęstunek.

Do zobaczenia!