2019

ZAPROSZENIE NA PONIEDZIAŁKOWĄ KONFERENCJĘ

Zapraszamy na konferencję prasową, która rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 4 listopada o godz. 10.00 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).

Rozpoczynamy podpisaniem umowy na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy kładki pieszo-rowerowej, która połączy Karwiny i Mały Kack. Po podpisaniu umowy krótki briefing prasowy z udziałem sygnatariuszy: Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni i Tadeusza Stefanowskiego, właściciela Zakładu Usługowo-Projektowego Mostex z Kartuz.

Po podpisaniu umowy zaprezentowane zostaną następujące tematy:

­- Na 101. Gdyńskie Urodziny Niepodległej zaproszą Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni oraz Wiktoria Wysocka i Natalia Osińska z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni. Opowiedzą o paradzie, Biegu Niepodległości, capstrzyku i innych wydarzeniach oraz zmianach w organizacji ruchu.

- Akcja Zima – o tym, jak do zimy przygotowali się gdyńscy drogowcy (i nie tylko) opowiedzą Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni i Wojciech Folejewski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

- Zimowych tematów ciąg dalszy - Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa - mł. bryg. Łukasz Płusa i mł. kpt. Jakub Friedenberger z gdyńskiej Straży Pożarnej oraz mistrzowie kominiarscy Jan Frąc i Daniel Pieścikowski radzić będą, jak się ustrzec przed zagrożeniami związanymi z zimowym ogrzewaniem naszych domów.

- Sezon pracy mieszkających na dachu Urzędu Miasta pszczół podsumuje Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję posmakować wytworzonego przez gdyńskie pszczoły miodu. 

- Odważni wygrywają – kampanię społeczną profilaktyki raka jądra zainaugurują Małgorzata Marmajewska, koordynator kampanii, prezes Fundacji Gdyński Most Nadziei oraz Philippe Abraham, organizator akcji Serce do garów i Patryk Markowski z klubu Seahawks Gdynia.

- Duńskie Miasta Przyszłości - na wernisaż wystawy zaprosi Michalina Domoń z Gdyńskiego Centrum Designu.

- O cyklu spotkań literackich wokół tematu pracy oraz seminarium dla nauczycieli, podczas którego poruszane będą kwestie związane z uczniami na i po emigracji, opowiedzą Przemysław Czaja, nowy rzecznik Muzeum Emigracji oraz Ludwika Radacka-Majek i Joanna Majchrzak, koordynatorki wydarzeń.

Do zobaczenia!