2019

ZAPROSZENIE NA PONIEDZIAŁKOWĄ KONFERENCJĘ PRASOWĄ W CENTRUM NAUKI EXPERYMENT

Zapraszamy na konferencję prasową rozpoczynającą się w najbliższy poniedziałek, 27 maja, o godz. 10.00 w Centrum Nauki EXPERYMENT (al. Zwycięstwa 96/98), które świętuje swoje urodziny.

Tematem przewodnim konferencji będzie Dzień Dziecka w Gdyni:

­– Rozpoczyna Experyment jako jubilat. Rozpoczyna wybuchowo, będą eksperymenty na żywo (zapraszamy tylko dziennikarzy o mocnych nerwach), a Zbigniew Czapliński z działu Wydarzeń i Programów Naukowych Centrum Nauki Experyment i Jakub Miluszewski przekonywać będą, że to tylko przedsmak tego, co się będzie działo w Experymencie z okazji Dnia Dziecka. 

– Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej zaprosi na festyny do Parku Rady Europy oraz do Centrum Riviera. Opowie też o kinowych seansach dla najmłodszych mieszkańców, które odbędą się w Gdyńskim Centrum Filmowym.

– O niezwykłej rodzinnej akcji związanej z zielenią miejską oraz o spotkaniu wokół książki "Dobra Robota" i innych atrakcjach dla najmłodszych opowie Joanna Jakubowska z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni.

– Małgorzata Derlacz-Chmielowiec, w imieniu Muzeum Marynarki Wojennej i Klubu MW Riwiera, będzie namawiać dzieci do udziału w bardzo morskiej zabawie z Neptunem.

– Muzeum Emigracji otworzy na co dzień niedostępne miejsca. O szczegółach akcji oraz warsztatach wokół książki „Koronkowa parasolka z Gdyni” opowie Jakub Szałek, rzecznik prasowy z Polskiej 1.

– Na Dzień Dziecka do biblioteki zaprosi Zuzanna Gajewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

– O tym, co się będzie działo w Teatrze Miejskim opowie Anna Zalewska z tejże instytucji.

Zaprezentowane zostaną również tematy:

– Otwieramy Przystań Opata Hackiego 33, a w niej Bibliotekę Chylonia, będzie się więc działo. A co się będzie działo zdradzą Łukasz Rąpała z Laboratorium Innowacji Społecznych i Zuzanna Gajewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

– O „Letniej Szkole Modernizmu. Gdynia – Lwów.”, wspólnym projekcie Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej i Gdyni opowie dr inż. arch. Anna Orchowska.

­– O nowym oddziale hematologii w Gdyni opowiedzą wiceprezes Szpitali Pomorskich dr Dariusz Nałęcz oraz dr Wanda Knopińska-Posłuszny, ordynator Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni.

– Gdynia Rockz Festiwal – impreza, z której ucieszą się dorosłe dzieci lubiące mocniejsze uderzenie – o szczegółach opowiedzą Przemek Borkowski z ROADHOG Booking, organizator festiwalu, Michał Jasiewicz  z Radia Wihajster oraz Maksym Wiedemann z zespołu Carnage.

Do zobaczenia!