2019

Zaproszenie na poniedziałkową konferencję prasową w Gdynia InfoBox (i trolejbusie)

Uwaga! Zmiana godziny!
Zapraszamy na konferencję prasową, która rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 kwietnia o godz. 9.30 w Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Rozpocznie, ale nie zakończy, bo około godz. 10.20 przeniesiemy się na Kacze Buki, a następnie do Sopotu.

W Gdynia InfoBox zaprezentowane zostaną następujące tematy:

­- Jak powinien wyglądać szyld w modernistycznym Śródmieściu Gdyni powiedzą Jacek Piątek, Plastyk Miasta i Natalia Wielebska ze Stowarzyszenia Traffic Design. Zaprezentują także poradnik dobrych praktyk dla przedsiębiorców i zarządców nieruchomości wydany pod tytułem „Od strony ulicy” i zaproszą na cykl warsztatów dla tych, którym estetyka przestrzeni miejskiej leży na sercu.

- O planowanym otwarciu wyremontowanego Oddziału Chirurgii Naczyniowej i zakupie nowoczesnego sprzętu dla Szpitala św. Wincentego a Paulo opowiedzą Dariusz Nałęcz, wiceprezes Szpitali Pomorskich i Ryszard Zając, ordynator oddziału.

- Beata Szadziul, naczelnik Wydziału Polityki Rodzinnej zaprosi na rodzinny spacer ulicami Gdyni połączony z poszukiwaniem skarbów.
 
- Jak uzyskać dotację na ogród, który sam się podlewa doradzi Dorota Marszałek-Jalowska, kierownik Referatu Ekorozwoju Urzędu Miasta Gdyni.

Ok. godz. 10.15 pojedziemy na pętlę w Kaczych Bukach (dla chętnych zapewniamy transport), a tam o godz. 10.45 odbędzie się uroczysta inauguracja obsługi trolejbusem przegubowym, pokonującym część trasy na bateriach, gdyńsko-sopockiej linii autobusowej 181.

Po symbolicznym zarządzeniu odjazdu przez włodarzy Gdyni, trolejbus przegubowy zastąpi autobus w rozkładowym kursie przewidzianym o godzinie 10.55 z Kaczych Buków. O godzinie 11.16 trolejbus zatrzyma się na pierwszym przystanku w Sopocie – Brodwino Szkoła, na którym dosiądą się przedstawiciele Sopotu.

Cały przejazd to zwykły kurs rozkładowy, więc będzie możliwość rozmowy z pasażerami.
Przyjazd na przystanek końcowy – pętlę Sopot Reja w Świemirowie przewidziano o godzinie 11.26. Zgodnie z rozkładem jazdy, o godzinie 11.57, trolejbus wyruszy w kurs powrotny. Dla osób, które pozostawią samochody w Kaczych Bukach lub w okolicach przystanków wzdłuż trasy linii 181, ZKM Gdynia zapewni szybszy transport powrotny z pętli przy ul. Reja w Sopocie.


Do zobaczenia!