2019

ZAPROSZENIE - Najlepsi maturzyści z kraju przyjadą do Gdyni

W imieniu Fundacji „Zawsze warto” i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej  - organizatorów projektu „Matura na 100 procent” i prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka – gospodarza gali, zapraszamy na uroczystą Galę VI edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek 20.09.2019 r. o godz. 12.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (Budynek III, sala C).

Od sześciu lat projekt realizowany jest przez krakowską fundację „Zawsze warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną, a wrześniowa Gala wieńczy edycję egzaminów maturalnych w roku szkolnym 2018/2019. Co roku w kolejnych miastach organizowana jest prestiżowa Gala, w czasie której laureaci z absolutnie nieprzeciętnymi wynikami maturalnymi otrzymują cenne nagrody, wyróżnienia i stypendia.

„Matura na 100 Procent” to ogólnopolski projekt realizowany od kilku lat przez krakowską fundację „Zawsze warto”. Organizatorom przyświeca idea uhonorowania i nagrodzenia tych absolwentów szkół średnich, którzy najlepiej w kraju w danym roku szkolnym zdali egzaminy maturalne i spełnili surowe, bardzo wysokie wymagania.
 
W tym roku Gospodarzem Gali VI edycji projektu jest Gdynia. Nie bez powodu...
Wysoka jakość gdyńskiej edukacji jest wszystkim dobrze znana. Twarde wskaźniki opisujące naszą oświatę pod względem jej kondycji jasno wskazują, że Gdynia wyróżnia się zarówno na tle województwa, jak i kraju.

Do Gdyni przyjadą również rodzice wyróżnionych maturzystów, dyrektorzy szkół, z których pochodzą, a także m.in. przedstawiciele władz rządowych, samorządowych, Okręgowej i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, rektorzy trójmiejskich uczelni. W trakcie uroczystej Gali planowana jest m.in. prezentacja laureatów i uroczyste wręczenie im nagród, wystąpienia znakomitych Gości, koncert w wykonaniu uczniów gdyńskiej Szkoły Muzycznej oraz konferencja prasowa z laureatami.

Program wydarzenia:
godz. 12.00 – powitanie gości, prezentacja laureatów, wystąpienie Marka Wasiaka, prezesa fundacji "Zawsze warto", wystąpienie Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni
godz. 12.40 – wykład specjalny prof. Bogdana Wojciszke (Uniwersytet Humanistycznospołeczny SWPW) pt. "Przemiany miłości"
godz. 13.00 – wręczenie nagród, wyróżnień i stypendiów, w tym nagrody od Prezydenta Gdyni
godz. 13.30 – wystąpienia gości (w tym wystąpienie Bartosza Bartoszewicza, wiceprezydenta Gdyni ds. jakości życia)
godz. 14.00 – koncert uczniów Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni
godz. 14.20 – przerwa kawowa
godz. 14.35 – konferencja prasowa z udziałem laureatów