Co nowego

Bogate menu podczas UEFA EURO U21

Fani piłki nożnej już dawno zakreślili te daty w kalendarzu. 17, 20 i 23 czerwca na Stadionie Miejskim w Gdyni młodzieżowi reprezentanci Portugalii, Hiszpanii oraz Macedonii walczyć będą o punkty Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Jednak poza meczami, czyli daniem głównym, na kibiców w Gdyni czeka bardzo bogate menu, które pozwoli zaspokoić piłkarski apetyt na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Poznaliśmy również terminy otwartych sesji treningowych, na które dostępne będą bezpłatne wejściówki.
 
Jednym z najważniejszych punktów na mapie Gdyni podczas dni meczowych, niemal równie ważnym jak Stadion Miejski, będzie Plaża Śródmieście. To właśnie tam ulokowana zostanie strefa, w której do dyspozycji kibiców będą boisko do piłki nożnej plażowej, dwa do mini beach soccera i cztery boiska do siatkówki. Nie zabraknie kącika dla dzieci oraz konkursów, w których przydadzą się umiejętności piłkarskie. Swój talent do piłki nożnej zaprezentują również przedstawiciele gdyńskich klubów na co dzień trenujący inne dyscypliny.

- Każdy, kto choć raz w życiu wybrał się na ważne wydarzenie piłkarskie, wie, jak bardzo dłużą się minuty do jego rozpoczęcia. Piłkarskie atrakcje na plaży powinny skutecznie umilić oczekiwanie. Startujemy w dni meczowe o godzinie 10:00 – mówi Paweł Brutel, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. organizacji Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017.

Mecze na piasku

Jednym z głównych punktów programu będą rozgrywki kibiców. Podczas „plażowej” odsłony dni meczowych naprzeciwko siebie staną piłkarze w tych samych barwach, w których kilka godzin później na murawę Stadionu Miejskiego wybiegną młodzieżowe reprezentacje. W sobotę 17 czerwca o godzinie 15:30 zmierzą się „Hiszpania” z „Macedonią”, we wtorek 20 czerwca „Hiszpania” sprawdzi formę „Portugalii” (godz. 16:30), natomiast w piątek 23 czerwca zagrają „Portugalia” i „Macedonia” (godz. 15:30). Drużyn, które chcą wcielić się w jedną z reprezentacji, mogą zgłaszać się do Gdyńskiego Centrum Sportu. - Czekamy na sześć zespołów, składających się z maksymalnie 10 zawodników. Warto zagrać nie tylko dla satysfakcji – dla wszystkich drużyn przygotowaliśmy piękne koszulki, zaś dla najlepszych bilety na spotkania UEFA EURO U21 – wyjaśnia Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. Drużyny mogą zgłaszać się poprzez stronę gdyniasport.pl/events/euro-na-plazy. Zawodnicy powinni mieć ukończone 16 lat.

Piłkarski trajtek

Trawa zamiast podłogi i pozytywna atmosfera futbolowej szatni zastępująca codzienny zgiełk – oto najkrótszy opis specjalnego trolejbusu UEFA EURO U21, który od 17 do 23 czerwca w godzinach 14:00-20:00 będzie kursował na linii Grabówek SKM – Morska – 10 Lutego – Świętojańska – Al. Zwycięstwa – Karwiny Tesco. Przejazdy wyjątkowym trajtkiem będą bezpłatne, a pasażerowie, poza wymienionymi na wstępie atrakcjami, spotkają w nim przewodnika, który opowie o najciekawszych miejscach widocznych za szybą.

Mistrzowska kuchnia

Przed meczowymi emocjami warto dobrze zjeść. Zadbają o to kucharze z restauracji Fedde Bistro (ul. Świętojańska 43/7 – Baltiq Plaza), których specjalnością jest nowoczesna kuchnia polska oparta na świeżych produktach lokalnych dostawców. Podczas UEFA EURO U21 krajowe specjały zostaną jednak zastąpione smakołykami hiszpańskimi, portugalskimi oraz macedońskimi.

W dniu meczu Portugalia – Hiszpania (20 czerwca) w ogródku przed restauracją, tuż przy Pomniku Harcerzy, odbędzie się gotowanie na żywo (live cooking). Od godziny 17:00 do 19:00 przyrządzona zostanie paella z owocami morza. Każdy chętny, za jedyne 15 złotych, będzie mógł skosztować jej na miejscu lub wziąć na wynos.

Atrakcyjna oferta dostępna będzie również w pozostałe dni meczowe: 17 czerwca do każdego dania będzie można zamówić lemoniadę w promocyjnej cenie (4 zł), zaś 23 czerwca fani znajdą w menu macedońską baklawę w zestawie z kawą (12 zł). Promocje dostępne będą na hasło „Kibic U21” w godzinach 10:00-17:30 (lub do wyczerpania zapasów baklawy).

Treningi dla kibiców

Każda z reprezentacji, rozgrywających swoje mecze w Gdyni, przeprowadzi otwarte sesje treningowe:
  • Macedonia: 12 czerwca, 18:30 – Gdańsk, Boisko Treningowe przy ul. Traugutta 29
  • Hiszpania: 15 czerwca, 18:30 – Gdańsk, Boisko Główne przy ul. Traugutta 29
  • Portugalia: 18 czerwca, 17:30 – Gdynia, Boisko Boczne GCS  przy ul. Olimpijskiej 5
Wstęp na treningi jest bezpłatny, a darmowe wejściówki dostępne będą na godzinę przed rozpoczęciem każdej z sesji. W przypadku treningów, które odbędą się w Gdańsku, bilety będzie można odebrać w kasie nr 1 (wejście na stadion bramą nr 1, od ul. Traugutta). Wejściówki na trening Portugalczyków w Gdyni dystrybuowane będą w siedzibie Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5/9). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, nie ma możliwości składania zamówień.

Bilety w sprzedaży

Wejściówki na mecze Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017 wciąż są dostępne! Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej u21poland.kupbilet.pl. Ceny zaczynają się już od 15 złotych.Jedna osoba może zakupić maksymalnie osiem biletów na każde spotkanie mistrzostw.

  • ikonaOpublikowano: 12.06.2017 12:30
  • ikona

    Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 28.06.2017 11:32
  • ikonaZmodyfikował: Sebastian Drausal
ikona

Zobacz także

Najnowsze