Komunikaty

Fabryka wielkich pisanek wielkanocnych

Wielka Fabryka Pisanek 2018 // fot. Lechosław Dzierżak

Wielka Fabryka Pisanek 2018 // fot. Lechosław Dzierżak

Uczniowie szkół podstawowych z Gdyni i okolic, biorący udział w wielkanocnym konkursie „Fabryka Pisanek”, mają powody do dumy. Wspólna, kreatywna zabawa z elementem koleżeńskiej rywalizacji, przyniosła zaskakujące efekty w postaci gigantycznych (dwumetrowych) pisanek. Jednak nie chodziło tylko o wielkanocny nastrój. Ci, których pisanka została uznana za najpiękniejszą i najbardziej oryginalną, zdobyli dla swojej szkoły nagrody pieniężne. 
 
To już piąta edycja wielkanocnego konkursu „Fabryka Pisanek” w Centrum Handlowym Riviera w Gdyni. W ramach konkursu uczniowie szkół podstawowych mają okazję wykazać się kreatywnością i zaprojektować gigantyczną pisankę.
 
Pisanki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. W Gdyni już po raz piąty młodzież przyozdabia takie duże pisanki. Wszystkiemu towarzyszy wspaniała rywalizacja, duże emocje, nauka pracy zespołowej i świetna zabawa - mówił Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W tym roku do konkursu zgłosiły się 42 szkoły. Do wykonania pisanki zakwalifikowało się dwadzieścia z nich. Pięć szkół, których pisanki zostały uznane za najładniejsze otrzymały nagrody pieniężne. Łączna pula nagród wyniosła ponad 30 tys. zł.

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 34 w Gdyni,
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 43 w Gdyni,
III miejsce - Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Gdyni,
Nagroda Jury - Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku,
II Nagroda Jury - Szkoła Podstawowa w Pucku.

Wystawę najpiękniejszych wielkanocnych pisanek można oglądać w Centrum Riviera w Gdyni do 6 kwietnia.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona