Komunikaty dla mediów

Jesienne propozycje Gdynia InfoBox

Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian (ul. Świętojańska 30) zaprasza:

poniedziałek, 17.11 o godz.16.00 - na otwarte spotkanie informacyjne na temat Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Prezentacja skierowana będzie przede wszystkim do osób zainteresowanych ulokowaniem swojej innowacyjnej działalności gospodarczej w Inkubatorze.

wtorek, 18.11:
- w godz. 10.00 - 16.00 - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (informacja na str. 2 „Ratusza");
- o godz. 17.00 - Pomorski Klub Podróżnika - „Moje podróże... małe i duże|USA - przyroda i historia stanu PENSYLWANIA" - dr Czesław Nitecki;

środa, 19.11:
- w godz. 10.00 - 16.00 - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (informacja na str. 2 „Ratusza");
- w godz. 15.00 - 17.00 - Samopomoc Sąsiedzka - punkt konsultacyjny w CULTUREBOX;
- w godz. 17.30 - „Światowy Dzień Toalet czyli prawdziwa historia kibelka na wesoło!" - Mini kabaret poetycki przygotowany przez Krzysztofa Balińskiego i Jakuba Baza, który traktuje o codziennych rzeczach w niecodzienny sposób. Przy tej okazji odbędzie się również promocja książki Małgorzaty Sokołowskiej pod tytułem „Myć się czy wietrzyć?" o dramatycznych dziejach higieny od starożytności do dziś. Wstęp wolny;

czwartek, 20.11:

- w godz. 13.30 - 16.00 - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (informacja str. 2 „ratusza");
godz. 19.00 - Kino InfoBoxu „Ambasador"; reż. Mads Brügger, Dania 2011.
Duński dziennikarz i satyryk Mads Brügger wyrusza w podróż do serca Afryki, aby pokazać przerażające oblicze głębokiej korupcji, jaka istnieje w tej części świata. Udaje przedziwnego, enigmatycznego i zdeprawowanego dyplomatę z Zachodu, który wygląda jak Henry Stanley i Karl Lagerfeld w jednym. Niedawno kupił na czarnym rynku paszport dyplomatyczny i został konsulem Liberii w Republice Środkowoafrykańskiej. Z cygarem w ręku i lśniącymi skórzanymi butami, gra prężnie działającego, bogatego biznesmena, który przyjeżdża do środkowej Afryki, aby robić interesy.
„Ambasador" jest ciekawym przykładem dokumentalno-dziennikarskiego podejścia do filmu. Ta utrzymana na pograniczu różnych gatunków filmowych, prowokacyjna, na wpół śmieszna, na wpół przerażająca, tragikomedia o przedziwnym i groteskowym świecie afrykańskiej dyplomacji, a także jej ukrytych, ciemnych kontekstach, podobnie jak „Borat" w doskonały sposób wykorzystuje czarny humor i satyrę do sportretowania przerażającego oblicza afrykańskiej rzeczywistości. Wstęp wolny;

piątek, 21.11 o godz. 17.30
- Archi FILM - przegląd filmowy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu - „Londyn - Utopia" /2010 r./Wielka Brytania/.
Film opowiada o metodach i doświadczeniach grupy modernistycznych architektów, którzy przebudowywali Londyn po II wojnie światowej. Dokument odnosi się do ich śmiałych wizji - próby poprawy jakości życia przez nowe projekty, inspiracji sztuką, nauką, w tym fascynacją możliwościami technologicznymi wykorzystania betonu w architekturze.

sobota, 22.11 o godz. 12.00
- Archi FILM - przegląd filmowy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu - „DK - film o Davidzie Kopeckim" /2013 r./Czechy/.
Artystyczny obraz dokumentalny, którego bohaterem jest przedwcześnie i tragicznie zmarły utalentowany architekt czeski David Kopecki. Polska premiera filmu. 

niedziela, 23.11 o godz. 12.00
- Akademia PLANET+ DOC - „Krajobraz bez ludzi"; reż. Andreas Apostolidis, Grecja 2010.
Turystom, w większości białym, przemierzającym w zamkniętych dżipach bezkresne sawanny w tanzanii, rzadko przychodzi do głowy pytanie: „Gdzie się podziali ludzie zamieszkujący te rajskie krajobrazy?". odpowiedź jest prosta - wygnani przez chciwe rządy spragnione dochodów z turystyki, wegetują na obrzeżach olbrzymich rezerwatów. Film o wciąż obecnym rasizmie, którego czasem nie chcemy być świadomi.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://gdyniainfobox.pl/

  • ikonaOpublikowano: 17.11.2014 00:00
  • ikona

    Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)

ikona