Komunikaty

Szansa dla młodych talentów

Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN 2018 to szansa dla najmłodszych mieszkańców województwa  // fot. archiwum

Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN 2018 to szansa dla najmłodszych mieszkańców województwa // fot. archiwum

Już we wtorek, 27 lutego, początek trzydniowego konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN 2018! Najlepsi z młodych wykonawców, którzy zaprezentują się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, będą mogli wystąpić w czerwcu na Międzynarodowym Festiwalu Gdynia OPEN 2018.

Mini Gdynia OPEN to wojewódzki konkurs piosenki dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 20 lat. Uczestnicy wystąpią pięciu kategoriach wiekowych: do 6 lat, 7-10 lat, 11-13, 14-16 oraz 17-20 lat. Na scenie zaprezentują się soliści i duety, którym mogą towarzyszyć sekcje wokalne (do sześciu osób). Każdy zaśpiewa dowolnie wybrany, pasujący do grupy wiekowej utwór.

– W tym roku pobiliśmy kolejny rekord, jeśli chodzi o liczbę uczestników: zgłosiło się prawie 170 wokalistów  – informuje Elżbieta Cupiał, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni i jednocześnie dyrektor artystyczna festiwalu. – Mimo że Mini Gdynia Open to konkurs wojewódzki, wystąpią na nim także osoby z Krakowa i Warszawy – dodaje.We wtorek i środę – 27 i 28 lutego – trwać będą przesłuchania konkursowe. Początek  ok. godz. 10.00 w sali kinowej budynku nr III Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (al. Zwycięstwa 96/98). Uczestnicy festiwalu będą mogli także wziąć udział w warsztatach oraz spotkaniach integracyjnych.

Jury wybierze laureatów w każdej grupie wiekowej. Wezmą udział w specjalnym koncercie, który odbędzie się w czwartek, 1 marca, w Sali Audytoryjnej PPNT o godz. 17.00. Otrzymają też zaproszenie do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Gdynia OPEN 2018.

Mini Gdynia OPEN 2018 organizowany jest przez Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni i Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 na Dąbrowie.

ikona