Komunikaty dla mediów

Morze mnie kręci. Konkurs na film o gospodarce morskiej

Morze mnie kręci. Konkurs na film o gospodarce morskiej

Morze mnie kręci. Konkurs na film o gospodarce morskiej

Jeśli film jest Twoją pasją, masz od 20 do 35 lat i kręci cię morze - ta propozycja jest dla Ciebie! Zgłoś swój pomysł do konkursu na film o gospodarce morskiej! To niepowtarzalna szansa na 10 000 zł i realizację filmu reklamowego lub promocyjnego pod okiem wyśmienitych ekspertów. 


Konkurs filmowy „Morze mnie kręci”, już po raz piąty stanowi wydarzenie towarzyszące Forum Gospodarki Morskiej Gdyni, czyli najważniejszemu w Polsce spotkaniu praktyków i ekspertów sektora morskiego. Poprzez wyjątkowe produkcje filmowe, podejmujące wielowątkową tematykę sektora gospodarki morskiej, ma prezentować atrakcyjny obraz i szanse zawodowe w branży, uwzględniając w szczególny sposób Gdynię, miasto w którym biznes w znaczącej mierze opiera się na morzu.Produkcja „Morze możliwości”, zwycięska praca w konkursie "Morze mnie kręci" w 2020 r. Autorzy: Tomasz Smykalski i Mateusz Wiskulski.


10 000 zł na produkcję filmu, trzydniowe warsztaty w Gdyńskiej Szkole Filmowej, wsparcie eksperckie i techniczne


Aby wygrać konkurs filmowy "Morze mnie kręci", należy przedstawić swój pomysł na maksymalnie 3 minutowy film promocyjny lub reklamowy dotyczący sektora gospodarki morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem Gdyni. Konkurs skierowany jest do miłośników filmu w wieku od 20 do 35 lat, osób studiujących lub już posiadających wykształcenie z obszaru filmu, sztuki, nauk humanistycznych, ale także amatorów z pasją. Pomysł na film zgłoszony zostać może przez jednego uczestnika lub maksymalnie dwie osoby zgłaszające wspólny pomysł.

Laureat konkursu otrzyma nagrodę w kwocie 10 000 zł na realizację filmu. Zwycięska produkcja zaprezentowana zostanie podczas FGM Gdynia 2021 oraz na stronach i w mediach społecznościowych organizatorów konkursu i partnerów Forum. 

W tegorocznym konkursie, w jeszcze większym stopniu niż w poprzednich latach, organizatorzy oferują pomoc autorom wybranych pomysłów w ich dopracowaniu. Będą to aż trzy dni intensywnych warsztatów z ekspertami oraz bieżące konsultacje na każdym etapie produkcji, możliwe również online. Zajęcia poprowadzą m.in. Filip Marczewski, reżyser i scenarzysta, wykładowca Szkoły Wajdy i Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz Jan Majle - copywriter, autor wielu kampanii reklamowych, odpowiedzialny za kreację komunikacji czołowych marek obecnych na polskim rynku. Gościem warsztatów będzie również Robert Gliński, wybitny reżyser i producent, członek Kapituły konkursowej.

Zgłoszenia - do 6 czerwca!

Regulamin konkursu „Morze mnie kręci” dostępny jest na stronie www.forum.gdynia.pl.

Pomysł na film wraz z wymaganymi załącznikami należy przesyłać na adres: info@gsf.pl do dnia 6 czerwca 2021 r.. W tytule maila prosimy o wpisanie imienia i nazwiska oraz tytułu pracy, natomiast w treści maila danych kontaktowych (numer telefonu, adres e-mail).
Autorzy najlepszych pomysłów na film zaproszeni zostaną (drogą mailową lub telefoniczną) do udziału w warsztatach filmowych organizowanych w Gdyńskiej Szkole Filmowej, w terminie 24-26.06.2021.

Konkurs organizowany jest przez Miasto Gdynia oraz Pomorską Fundację Filmową w Gdyni prowadzącą Gdyńską Szkołę Filmową.

  • ikonaOpublikowano: 14.05.2021 08:15
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (p.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.05.2021 08:44
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona