Komunikaty dla mediów

Przedsiębiorcze mamy na start!

Spotkanie networkingowe dla mam chcących założyć własny biznes i wziąć udział w 6. edycji projektu

Spotkanie networkingowe dla mam chcących założyć własny biznes i wziąć udział w 6. edycji projektu "Gdyński BiznesMam" odbyło się w Infoboksie // fot. Magdalena Czernek

Jak stworzyć własny biznes? Gdzie szukać doradztwa i jak zdobyć dofinansowanie na otwarcie działalności gospodarczej? Czym się kierować w prowadzeniu firmy? O tym będą mogły przekonać się uczestniczki 6. edycji projektu „Gdyński BiznesMam”, który jest skierowany do mam planujących rozpoczęcie własnego biznesu. Zapisy właśnie ruszyły. Panie zainteresowane udziałem w projekcie mogły się dziś zapoznać z jego założeniami, a także posłuchać o doświadczeniach uczestniczek poprzednich jego edycji, które założyły swoje firmy i z powodzeniem je prowadzą. Wszystko podczas specjalnego spotkania networkingowego, które odbyło się w gdyńskim InfoBoksie.
 
BiznesMam ma na celu rozbudzenie i uświadomienie w gdyńskich mamach potrzeby działania i ukształtowania pomysłu na własną firmę. Istotą projektu jest pomoc  w odnalezieniu źródeł motywacji, nauka skutecznej komunikacji i efektywnego szukania klienta i pracownika. W tym roku odbędzie się 6. edycja programu. Wiele uczestniczek poprzednich odsłon prowadzi dziś działalność gospodarczą i wprowadza na rynek własne produkty. Cztery z nich podzieliły się swoimi doświadczeniami z innymi mamami, które zastanawiają się nad założeniem firmy. Okazją do tego było spotkanie networkingowe zorganizowane w ramach projektu „Gdyński BiznesMam”. Odbyło się ono 12 września w InfoBoksie i miało charakter informacyjny.
 
Chcemy pokazać mamom, że łatwo inspirować się z otoczenia i warto brać udział w takich spotkaniach, bo uczestniczą w nich bardzo podobne osoby. Wystarczy wspólnie porozmawiać, a może to być dla kogoś wskazówką na przyszłość i do osiągnięcia sukcesu w firmie. Dzisiejsze spotkanie jest podsumowaniem pięciu poprzednich edycji projektu „Gdyński BiznesMam” i zachętą do wzięcia udziału w jego kolejnej odsłonie – mówi Magdalena Urban z Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.


 
Przedsiębiorcze mamy, które już mają własny biznes opowiadały o tym, jakie były początki tworzenia ich firm, jak sobie radziły i jakie trudności napotkały. Mówiły też na co zwrócić uwagę podczas prowadzenia działalności i udzielały bezcennych rad dla tych, którzy poważnie myślą o założeniu firmy.
 
Brałam udział w zeszłorocznej edycji projektu „Gdyński BiznesMam”. Podziałało to na mnie bardzo motywująco. Takie projekty są potrzebne, dodają wiatru w żagle. Podczas warsztatów nasza kreatywność została rozbudzona i to był pierwszy poważny krok do tego, żeby zacząć działać. Polecam wszystkim uczestnictwo w projekcie.  Ja po roku jestem już właścicielką własnej firmy. Prowadzę działalność związaną z tworzeniem i sprzedażą zestawów podarunkowych na różne okazje. Są one robione w duchu ekologicznym. To drewniane pudełka, w których zamykam piękne rzeczy, ważne myśli i mądre słowa. Chcę inspirować ludzi do tego, żeby celebrowali codzienność, budowali bliskie relacje i stawiam na polskie manufaktury i rękodzieło. Podczas dzisiejszego spotkania chciałabym zmotywować dziewczyny do działania i nie poddawania się w dążeniu do celu. Życie co chwilę przynosi nam różne niespodzianki, ale kiedy mamy jasno sprecyzowany cel i dążymy do niego, to wszystko jest możliwe – mówi Olga Wilińska, właścicielka firmy Olga Prezentuje i uczestniczka ubiegłorocznej edycji projektu „Gdyński BiznesMam”.
 
Biznes mamy przekonują też, że macierzyństwo i prowadzenie własnej firmy dla się pogodzić.
 
Pogodzenie macierzyństwa z prowadzeniem biznesu nie jest łatwe, jednak jeśli zaakceptuje się rzeczywistość matki i to, z czym on się wiąże, to można to zrobić. Jest to praca w godzinach wieczornych, w czasie drzemki dziecka i odpuszczenie, kiedy pojawiają się jakieś infekcje czy choroby. Wszystko trzeba zrobić powoli, drobnymi kroczkami, ale przesuwać się do przodu – tłumaczy Wilińska.
 
Opowieści i porad słuchały mamy, które zastanawiają się nad otwarciem własnych firm lub szukają inspiracji do działania. Jak podkreślają, takie spotkania są bardzo potrzebne i pozwalają realnie spojrzeć na podejście do biznesu.
 
Jestem mamą dwóch córeczek. Jedna ma 2, a druga 4 lata. Aktualnie przebywam na urlopie wychowawczym i mam trochę czasu na rozmyślenia o naszej wspólnej przyszłości. Pomyślałam, że takie spotkanie jest dobrym pomysłem na to, żeby rozważyć różne możliwości. Przyszłam posłuchać innych mam i zorientować się w sytuacji. Zobaczymy, co będzie dalej, aczkolwiek jestem pozytywnie nastawiona i myślę, że zapiszę się także do udziału w warsztatach – mówi Marzena Ostrowska, uczestniczka spotkania networkingowego.
 
Uważam, że takie spotkania są bardzo przydatne i pomagają mamom wyjść z domu – mówi Magdalena Żytkiewicz, uczestniczka spotkania networkingowego.
 
Tegoroczna edycja programu „Gdyński BiznesMam” ruszy 3 października i potrwa do 20 listopada. W tym czasie uczestniczki, które zgłoszą się do projektu, przejdą profesjonalne szkolenie. Podczas ośmiu spotkań warsztatowych poznają tajniki biznesu, zasady prowadzenia działalności gospodarczej oraz kwestie prawne i marketingowe z tym związane. Zajęcia prowadzą będą między innymi psychologowie, trenerzy i doradcy biznesowi, przedsiębiorcy-praktycy oraz wizażystka.
 
Zapisy właśnie ruszają. Zgłaszać można się poprzez portal evenea.pl. Link do formularza będzie można znaleźć na stronie Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Zapisy potrwają do 30 września. Nie decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestniczki zakwalifikowane do projektu otrzymają potwierdzenie drogą mailową.    
 
Do projektu zgłosić się mogą niepracujące panie, zamieszkałe w Gdyni, które posiadają przynajmniej jedno dziecko w wieku do lat sześciu. Uczestniczka może przebywać na urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym.
Mając na uwadze komfort pozostałych uczestniczek oraz jak najwyższą jakość zajęć, w spotkaniach mamie może towarzyszyć wyłącznie jedno dziecko do lat dwóch. Opiekę nad dzieckiem w trakcie zajęć sprawuje mama.
 
Zainteresowana uczestnictwem mama przystępując do projektu zgłasza się na wszystkie z proponowanych warsztatów. Rezultatem tego będzie zwiększenie efektywności spotkań i stworzenie spójnej grupy przedsiębiorczych mam, które mają jeden cel – otwarcie własnej firmy.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 12.09.2019 15:35
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 12.09.2019 16:18
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także