Komunikaty

Taneczne Grand Prix Pomorza II za nami

II Taneczne Grand Prix Pomorza w Gdyni // fot. Lechosław Dzierżak

II Taneczne Grand Prix Pomorza w Gdyni // fot. Lechosław Dzierżak

Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej nr 28 im. Lotników Polskich zamieniła się w arenę dla pomorskich tancerzy. Odbyło się Taneczne Grand Prix Pomorza 2018. Wystąpiło 61 par w różnych kategoriach wiekowych oraz stopniach zaawansowania. Wszystkiemu towarzyszyła przyjazna atmosfera, choć podczas finałowych występów czuć było ostrą rywalizację.

W sobotę, 3 marca, w Gdyni Babich Dołach miało miejsce niecodzienne wydarzenie. 61 par tanecznych zarówno z Trójmiasta jak i całej Polski wzięło udział w II Tanecznym Grand Prix Pomorza organizowanym pod patronatem honorowym Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

– Od przedszkolaków, poprzez dzieci, młodzież, oraz pary dorosłe i seniorskie, wszyscy stanęli na wysokości zadania i pokazali wysoki poziom taneczny w swoich kategoriach. Organizatorzy zapewnili dobry i sprawny turniej, który przyjemnie się oglądało licznie zgromadzonej publiczności. Widownia była szczelnie wypełniona a w kulminacyjnych momentach rozgrywek finałowych i tancerze i oglądający dali się ponieść wspaniałym emocjom gorących rytmów latynoamerykańskich i klasycznych przebojów standardowych. Doping dla ulubionych par chwilami zagłuszał muzykę – relacjonuje Jolanta Kitowska, która wraz ze swoim partnerem Mariuszem Kitowskim zdobyła pierwsze miejsca w kategoriach Senior II OPEN LA.

II Grand Prix Pomorza w Gdyni // fot. Lechosław Dzierżak

W turnieju wystartowały zarówno doświadczone pary mistrzowskie, jak i amatorzy, którzy swoją przygodę z tańcem zaczęli kilka tygodni temu.

– Już jako dziecko próbowałam różnych form tańca, jednak 3 lata temu moje serce skradł taniec towarzyski. Grand Prix Pomorza II był moim trzecim turniejem, na którym wraz z Tomkiem zdobyliśmy pierwsze miejsce w tańcach standardowych w kategorii powyżej roku nauki. W pierwszej edycji Grand Prix Pomorza wywalczyliśmy trzecie miejsce. Występ na turnieju było moim małym marzeniem, które się spełniło wśród wspaniałych ludzi z klubu tanecznego Tango Gdynia – mówi tancerka Izabela Dempc, której partnerem tanecznym jest Tomasz Matuszczak.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 05.03.2018 09:00
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.03.2018 12:31
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona