Komunikaty

Zbliża się Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2018

Grand Prix w biegach górskich Gdynia // fot. Wiktoria Glembin

Grand Prix w biegach górskich Gdynia // fot. Wiktoria Glembin

Dzisiaj ostatni dzień internetowych zapisów na Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2018. Będzie to już piąty sezon sportowych zmagań w iście górskich warunkach. Trasa prowadząca jest przez gdyńskie lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Pierwszy bieg z cyklu odbędzie się w sobotę 24 marca.
 
Zawody w ramach gdyńskiego Grand Prix w biegach górskich odbywają się na dwóch dystansach. Uczestnicy mają do wyboru przebiegnięcie 5,25 km (jedna pętla) lub pełnego dystansu, wynoszącego 10,5 km (5,25 km x 2 pętle).
 
- Zawody odbywają się w stylu anglosaskim. Oznacza to, że na trasie znajdują się podbiegi i zbiegi, a start i meta usytuowane są w tym samym miejscu, przy Szkole Podstawowej nr 16 im. Orła Białego w Gdyni (ul. Chabrowa 43) na Pustkach Cisowskich - mówi Jacek Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia Aktywni, organizator wydarzenia. - Uczestnicy, aby wziąć udział w biegu głównym, muszą mieć ukończone 16 lat. Klasyfikacja podzielona jest na drużynową oraz indywidualną: żeńską, męską i open, a także na cztery kategorie wiekowe: do 34 lat, do 49 lat, do 64 lat i powyżej 65 lat - wymienia.
 
Zapisy internetowe do wszystkich czterech zawodów (24 marca, 28 kwietnia, 26 maja, 16 czerwca) przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.biegigorskiegdynia.pl. Dzisiaj odbywa się ostatni dzień internetowej rejestracji na bieg 24 marca. Później będzie ona jeszcze możliwa w dniu imprezy, w biurze zawodów w godzinach 8.00-11.15.

Przy Grand Prix w biegach górskich odbywa się także cykl startów dla dzieci i młodzieży o "Puchar Pustka i Cisa" w pięciu kategoriach wiekowych. Dystans różni się w zależności od wieku i wynosi od 500 do 1500 metrów. Tutaj wystartować mogą również najmłodsi. Zapisy odbywać się będą w dniu imprezy w biurze zawodów (opłata startowa wynosi 5 zł).
 
Start biegu górskiego na obu dystansach o godzinie 11.30.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona