Doskonała frekwencja, świetna zabawa, niesamowita atmosfera, a przy tym niezliczone uśmiechy na ustach dzieci. Tak w skrócie opisać można zakończone „Ferie na Sportowo", zorganizowane tradycyjnie przez Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ciągu dwóch tygodni w bezpłatnych zajęciach sportowych, prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów, uczestniczyło blisko 1500 osób. Każdy chętny bez względu na wiek czy predyspozycje mógł spróbować swoich sił w takich dyscyplinach, jak: piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, unihokej, siatkówka czy też popularna gra w „piłkarzyki". Prócz młodych mieszkańców Gdyni i okolic można było spotkać gości z Kwidzyna oraz Miastka. W sportowej inicjatywie wzięła również udział grupa osób niepełnosprawnych, doskonale bawiąc się na zajęciach. Dla dziewczynek przygotowano specjalny program, o który zadbały gdyńskie cheerleaderki. Codziennie przez godzinę prowadziły zajęcia instruktażowe dla najmłodszych. Drugą odsłoną sportowych ferii były treningi organizowane przez gdyńskie kluby sportowe, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Liga Obrony Kraju udostępniła swoją strzelnicę, natomiast Pomorska Akademia Karate Tradycyjnego wraz z klubem Mad Dogs zadbały o odrobinę adrenaliny dla chłopców podczas profesjonalnych treningów karate oraz MMA. Warto wspomnieć, że wiele osób otrzymało prezenty w postaci gadżetów oraz okolicznościowe nagrody za zwycięstwa w codziennych turniejach organizowanych przez instruktorów, co sprawiło, że satysfakcja i radość dzieci była jeszcze większa. Już dziś GOSiR zaprasza na kolejne zajęcia w trakcie przerwy od nauki, a więc w tym wypadku akcję „Aktywne Lato". zdjęcia w serwisie foto: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7031_83024.html Opublikowano: 26.02.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)