19 października w Nowych Prototypowniach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego odbędzie się forum dla osób korzystających na co dzień z technologii druku trójwymiarowego - Forum 3D w 3M. Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania urządzeń umożliwiających szybkie prototypowanie i fabrykację domową. Zastosowanie druku 3D wydaje się nieograniczone. Ta technologia ma coraz większe znaczenie nie tylko w dziedzinie sztuki czy wzornictwa ale przede wszystkim rośnie jej znaczenie w medycynie, robotyce czy kosmonautyce. W Forum 3D w 3M mogą wziąć udział nie tylko użytkownicy technologii 3D, ale także osoby, które chcą zapoznać się z jej działaniem. Uczestnicy staną przed szansą zaprezentowania swoich urządzeń o różnym stopniu zaawansowania. Forum odbędzie się w Nowych Prototypowniach Pomorskiego Parku Naukowo–Technologicznego w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98. Miejsce to powstaje z inicjatywy Centrum Designu Gdynia w celu testowania nowych rozwiązań, spotkań z przedstawicielami sektora przemysłów kreatywnych i organizacji wydarzeń wystawienniczych.Program:•11.00 – rejestracja uczestników,•13.00 – oficjalne otwarcie forum,•13.15 – 17.00 - prezentacja urządzeń, konkurs druku 3D,•15.00 – 17.00 – panel dyskusyjny - druk 3D, CNC DIY, openhardware,•17.00 – zakończenie.Wstęp wolny.Możliwość prezentacji urządzeń wymaga wysłania formularza zgłoszeniowego na adres: info@3dw3m.plKontakt: Paulina Kisiel / Centrum Designu Gdynia, e-mail:p.kisiel@gci.gdynia.pl, Michał Nowicki / 3D w 3M, e-mail:michal.nowicki@profikon.pl.Mapa PPNT - pobierzFormularz zgłoszeniowy - pobierz Opublikowano: 17.10.2013 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)