Jak wynika z danych Urzędów Skarbowych, ponad 60% gdyńskich podatników zadeklarowało w swych zeznaniach za rok 2011 chęć przekazania 1% podatku na organizacje pożytku publicznego, do których dzięki temu trafi ponad 4,6 mln zł. Liczba mieszkańców Gdyni świadomie przekazująca swój 1% podatku stale rośnie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku było to 58% podatników, którzy łącznie przekazali ok. 4 mln zł. Gdyński samorząd od siedmiu lat prowadzi kampanię „Mały procent, wielka sprawa!", która służy popularyzacji idei przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz uprawnionych organizacji. Została ona wyróżniona w konkursie organizowanym przez Fundację Komunikacji Społecznej wraz z portalem kampaniespoleczne.pl - „Kampania Społeczna Roku 2010", w kategorii Inicjatywy 1%. Opublikowano: 07.09.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)