Jutro, 14 maja br. w Urzędzie Miasta Gdyni w sali 105 odbędzie się finał konkursu „Finlandia - kraina tysiąca jezior". Początek o godz. 17.00. Konkurs przeprowadzono w dwóch formułach, jako: konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy o Finlandii. Konkurs plastyczny adresowany był do gdyńskich uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. Polegał na wykonaniu pracy artystycznej ukazującej walory fińskiego krajobrazu. Nagrodą za zajęcie I miejsca jest uzyskanie tytułu "Małego Ambasadora" i całodniowy pobyt w Ambasadzie Finlandii w Warszawie. W konkursie wiedzy o Finlandii udział wzięli gdyńscy uczniowie szkół gimnazjalnych w wieku 14-16 lat. Polegał on na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru oraz napisaniu krótkiego wypracowania na podany temat. Nagrodą za zajęcie I miejsca jest trzydniowy pobyt w Helsinkach - nagroda ufundowana przez Ambasadora Finlandii w Warszawie. Konkurs zorganizował Urząd Miasta Gdyni pod honorowym patronatem Ambasady Finlandii w Warszawie, która ufundowała nagrody główne dla zwycięzców. Opublikowano: 13.05.2013 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)