Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców
Komunikaty dla mediów

„Gdynia była pierwsza” w TVP Historia

Jutro (18 września) o godz. 20.00 w TVP Historia zostanie wyemitowany film dokumentalny pt. „Gdynia była pierwsza", poświęcony wypędzeniom gdynian prowadzonym już od pierwszych dni okupacji 1939 roku.
 
Film według scenariusza Barbary Balińskiej-Kalukin i nieżyjącego wybitnego dokumentalisty Krzysztofa Kalukina zrealizowali Tadeusz Litowczenko i Aleksander Gosk.
 
To opowieść o losach kilku gdyńskich rodzin, zmuszonych do opuszczenia miasta przez hitlerowską administrację. Swoje rodzinne historie przypomną m.in. Joanna Wnuk-Nazarowa, była minister kultury i sztuki czy prof. Romuald Cwilewicz, rektor Akademii Morskiej.
 
Kolejne emisje filmu „Gdynia była pierwsza" zaplanowano w TVP Historia w następujących terminach: 22 września - godz. 23.50, 30 września - godz. 23.40, 15 października - godz. 20.00, 16 października - godz. 6.36, 21 października - godz. 23.42.
 
Film uzyskał częściowe wsparcie finansowe od Gdyńskiego Funduszu Filmowego.

  • ikonaOpublikowano: 17.09.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona