Jutro (9 maja) w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się promocja przewodnika turystycznego „Gdynia dla każdego" autorstwa Agnieszki Walczak. Początek - godz. 17.30. „Gdynia dla każdego" to przewodnik turystyczny po najciekawszych zabytkach i atrakcjach miasta. Osiem niezwykłych wędrówek tematycznych opisuje dzieje Gdyni od czasów najdawniejszych aż do współczesności. Do wyboru trasy: modernistyczna, nadmorska, willowa, starowiejska, graniczna, portowa, wojskowa, królewska. Przemierzając zaproponowane szlaki, można poznać nie tylko historię Gdyni, ale także ludzi, którzy przyczynili się do jej powstania, zobaczyć najważniejsze zabytki i odkryć nieznane zakątki.Co istotne, przedstawione w przewodniku trasy zostały dodatkowo wzbogacone o informację dotyczącą ich dostępności dla osób z niepełnosprawnością i rodzin z małymi dziećmi.Przewodnik na razie wydano w liczbie 250 egzemplarzy. Trafi do bibliotek gdyńskich szkół, a także biblioteki miejskiej. Na spotkanie wstęp wolny. Agnieszka Walczak - miłośniczka turystyki, pilot wycieczek i przewodnik. Prezes Stowarzyszenia Turystyki „Bez Barier" organizującego m.in. wycieczki dla osób starszych oraz osób z niepełnosprawnością. Jest pomysłodawczynią i koordynatorką pierwszego na Pomorzu portalu turystycznego dla osób niepełnosprawnością http://www.kaszubybezbarier.pl , za który stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie w 13. edycji konkursu „Gdynia bez barier". Opublikowano: 09.05.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)