Wystająca studzienka kanalizacyjna, źle zaparkowane auto, brak bariery pomiędzy ścieżką rowerową a chodnikiem, czy brak odpowiednio oznakowanego przejścia przez trakt rowerowy, a nawet nieprzycięte gałęzie drzew - to tylko kilka z licznych problemów jakie podczas realizacji programu „Gdynia dla wszystkich", wskazują osoby niepełnosprawne. To oni wraz z opiekującymi się nimi wolontariuszami wspólnie spacerują po Grabówku - dużej dzielnicy, która położona przy głównej arterii miasta z wieloma budynkami użyteczności publicznej, jest dobrym miejscem, by pokazać, co należy w mieście zmienić, a także rozwiązania dobre, które należy powielać. Projekt „Gdynia dla wszystkich" to inicjatywa samorządu gdyńskiego.Uczestniczy w nim 22 wolontariuszy (5 grup). Spotykają się kilka razy w tygodniu i wspólnie wędrują ulicami Grabówka. Odwiedzają szkoły, uczelnie, sklepy, stacje benzynowe, sprawdzają dostępność przystanków ZKM i SKM. Wszelkie sugestie są spisywane. Posłużą do przygotowania propozycji rozwiązań, które przyczynia się do poprawy gdyńskiej przestrzeni publicznej. Projekt realizowany jest od połowy listopada przy pomocy Centrum Współpracy Młodzieży. Zakończy się w połowie grudnia. Najbliższe spotkania odbędą się: 15.11, godz. 11.00-13.00, kolejna grupa 16.30-18.30 (grupy będą spotykały się w czwartki w takich godzinach przez cały listopad), 16.11, godz. 15.00-17.00. Kontakt:Sonia Zając Centrum Współpracy Młodzieży ul. Komandorska 42/4tel. 58 620 24 80 Opublikowano: 14.11.2012 00:00 Autor: Małgorzata Omachel - Kwidzińska (malgorzata.omachel-kwidzinska@gdynia.pl)