W niedzielę, 22 września w kościele pw. NMP Królowej Polski w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 26 odbędzie się uroczyste oratorium papieskie pt. "Gdynia woła... Santo Subito". Będzie to inauguracja uroczystości związanych z kanonizacja Jana Pawła II. W programie arie z najbardziej znanych mszy, oratoriów i kantat kompozytorów takich jak J. S. Bach , G. F. Haendel , W. A. Mozart , J. Haydn, G. Rossini , G. Verdi w wykonaniu zespołu artystów scen operowych i teatrów dramatycznych z kraju pod kierownictwem muzycznym Bartosza Żurakowskiego. Wystapią: Elżbieta Cabała - sopran, Dagmara Miller - mezzosopran, Rafał Żurakowski - tenor, Marcin Rogoziński - recytacje, Mirosław Gąsieniec - fortepian oraz Kwartet Smyczkowy Filharmonii Opolskiej. Początek po Mszy św. o godz. 13.00. Wstęp wolny. Kontakt: Grzegorz Goździowski - tel. 887 835 278, e-mail: gosgregor@onet.eu Marta Pyta - tel. 664 755 012. Opublikowano: 17.09.2013 00:00 Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)