Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

„Gdynia woła… Santo Subito” – oratorium papieskie

W niedzielę, 22 września w kościele pw. NMP Królowej Polski w Gdyni przy ul. Armii Krajowej 26 odbędzie się uroczyste oratorium papieskie pt. "Gdynia woła... Santo Subito". Będzie to inauguracja uroczystości związanych z kanonizacja Jana Pawła II.
 
W programie arie z najbardziej znanych mszy, oratoriów i kantat kompozytorów takich jak J. S. Bach , G. F. Haendel , W. A. Mozart , J. Haydn, G. Rossini , G. Verdi w wykonaniu zespołu artystów scen operowych i teatrów dramatycznych z kraju pod kierownictwem muzycznym Bartosza Żurakowskiego. Wystapią: Elżbieta Cabała - sopran, Dagmara Miller - mezzosopran, Rafał Żurakowski - tenor, Marcin Rogoziński - recytacje, Mirosław Gąsieniec - fortepian oraz  Kwartet Smyczkowy Filharmonii  Opolskiej.
 
Początek po Mszy św. o godz. 13.00.
       
Wstęp wolny.    
 
Kontakt: Grzegorz Goździowski  - tel. 887 835 278, e-mail: gosgregor@onet.eu
                 Marta Pyta - tel. 664 755 012.

ikona