We wtorek, 23 kwietnia 2013 r., odbędzie się drugi trening w ramach akcji „Gdyńskie poruszenie". Zbiórka o godz. 18.00 przy skrzyżowaniu ul. Morskiej z ul. Chylońską. Przypominamy, że zajęcia obejmują trzy dyscypliny: bieganie, chodzenie z kijkami oraz jazdę na rowerze. To jednak nie koniec. W czwartek, 25 kwietnia 2013 r., o godz. 18.00 pierwsze z cyklu spotkań w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego w Gdyni (ul. Olimpijska 5/9). Seminarium poświęcone będzie nordic walking. W programie: - godz. 18.00-18.30 - Styl życia współczesnego człowieka a problem zdrowia - w aspekcie nordic walking - prowadzący dr hab. Krzysztof Prusik, prof. nadzw. kierownik Zakładu Rekreacji i Turystyki Kwalifikowanej AWFiS w Gdańsku; - godz. 18.40-19.10 - Dobór odpowiedniego sprzętu (buty, kije, odzież) - prowadzący Kamil Jaroszuk ze sklepu INTERSPORT; - godz. 19.20-19.50 - Rodzaje imprez nordic walking w Polsce i na świecie - prowadzący Krzysztof Walczak, redaktor naczelny chodzezkijami.pl, największej strony poświęconej tej formie rekreacji w Polsce. - godz. 20.00-20.30 - Sędzia kalosz!? - ocena sędziowska techniki marszu podczas zawodów sportowych - prowadzący Jakub Kortas i Piotr Popławski, sędziowie Kolegium Sędziów Nordic Walking. Podczas spotkania będzie można zbadać na bieżni stopę pod względem doboru obuwia. Wstęp wolny. Zapisy na stronie internetowej:http://www.elektronicznezapisy.pl/events/864/starts/new. „Gdyńskie poruszenie" to nowa kampania zachęcająca mieszkańców do całorocznej aktywności i korzystania z plenerowej urody Gdyni. Jej ambasadorami są: aktorzy Anna Przybylska i Joachim Lamża oraz dziennikarz i prezenter „Wiadomości" Michał Adamczyk. W ramach akcji odbywają się treningi w dzielnicach i spotkania o tematyce sportowej w sali konferencyjnej Stadionu Miejskiego w Gdyni. Treningi prowadzą profesjonalni instruktorzy biegania, jazdy na rowerze i nordic walking: Iwona Suchenia, Łukasz Derheld i Magdalena Szelezińska. Radzą, od czego zacząć, jak rozkładać siły i prezentują ciekawe trasy. Treningi w dzielnicach odbywają się co dwa tygodnie. Podczas zajęć można też zbadać, jak układa się stopa podczas biegu, dobrać odpowiednie kijki. Zapraszamy wszystkich gdynian - młodych i tych dojrzałych, dzieci, młodzież i całe rodziny - by wyszli z domów i sprawdzili, ile radości może sprawić ruch: choćby pół godzinie biegu, marszu z kijkami czy jazdy na rowerze. Rekreacyjne uprawianie sportu to doskonały sposób na dobre samopoczucie i życiowy entuzjazm w każdym wieku. Na stronie internetowej: http://www.gdyniasport.pl/ znaleźć można harmonogram spotkań i wiele praktycznych informacji na temat biegania, jazdy na rowerze i nordic walking oraz o wydarzeniach, jakie organizowane będą w ramach kampanii. Opublikowano: 22.04.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)