W niedzielę (18 listopada) ogłoszono laureatkę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Statuetkę oraz 50 tys. zł. otrzymała Małgorzata Sikorska-Miszczuk za sztukę „Popiełuszko. Czarna msza". Kapituła nagrody obradowała w składzie: Maja Kleczewska, Jacek Kopciński (przewodniczący), Grzegorz Niziołek, Jacek Sieradzki i Jerzy Stuhr. Doceniła wagę indywidualnego podejścia Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk do tak trudnego tematu, jakim w najnowszej historii Polski pozostaje działalność i śmierć księdza Jerzego Popiełuszki. Wyrażone w sztuce wezwanie jednej z postaci: „niech pan stworzy choćby odrobinę przestrzeni w sobie na przyjęcie moich odpowiedzi" kapituła uznała za najważniejszy i godny podkreślenia cel dramatopisarki, który został przez nią osiągnięty. Opublikowano: 19.11.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)