Dobiega końca czwarty semestr Akademii EXPERYMENTU, czyli cyklu spotkań dla małych i dużych odkrywców organizowanych przez gdyńskie Centrum Nauki EXPERYMENT. Ostatnim akcentem tego semestru Akademii będzie wykład dr. Przemysława Baranowa z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego pt. „Odkrywajmy Madagaskar - Pan Kulka podróżnikiem", który odbędzie się 16 czerwca. Przygoda z Akademią EXPERYMENTU rozpoczęła się w październiku 2010 r. Podczas 4 semestrów 16 wykładowców akademickich przeprowadziło 32 prelekcje dla prawie 1500 małych i dużych odkrywców. Dzieci uczestniczą w wykładach z różnych dziedzin nauki wraz z opiekunami - rodzicami lub dziadkami. Celem zajęć jest pobudzanie wyobraźni i dziecięcej kreatywności, rozwijanie chęci poznania otaczającego świata, formułowania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Uczestnicy Akademii poznali m.in. tajniki matematyki, chemii, biologii, fizyki, a nawet ekonomii. Dowiedzieli się również, że rośliny często udają kogoś, kim nie są, a owady, najliczniejsza grupa zwierząt, „biją nas na głowę" w dyscyplinach sportowych. Mali odkrywcy, jak na prawdziwych studentów przystało, zasiadają w sali wykładowej i otrzymują indeksy. Wykładowcy wprowadzają dzieci w świat nauki z Panem Kulką - Experymentową postacią. Kolejny semestr rozpocznie się w październiku. EXPERYMENT zaprasza do zapisywania się na zajęcia od września! Ciekawe, czy listy zapełnią się już po dwóch dniach, jak to było poprzednio... Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.experyment.gdynia.pl/. Opublikowano: 11.06.2012 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)