Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców
Komunikaty dla mediów

Ambasador Finlandii z wizytą w Gdyni

W poniedziałek 15 października oficjalną wizytę w Gdyni złożył Jari Vilén - Ambasador Finlandii. Podczas spotkania z Markiem Stępą - Wiceprezydentem Gdyni rozmawiano o współpracy bilateralnej pomiędzy miastami siostrzanymi - Gdynią i Kotką. Dyskutowano też nad możliwościami realizacji wspólnych projektów m.in. w zakresie inicjatyw dot. gospodarki, designu, kultury i sportu.

Kotka, położona na dwóch wyspach u ujścia rzeki Kymi do Zatoki Fińskiej, jest największym portem eksportowym Finlandii. Miasto liczy obecnie ponad 54 tysiące mieszkańców, a jego podstawą ekonomiczną jest obróbka drewna, przemysł spożywczy, metalowy, szklany oraz stoczniowy.

Tradycja współpracy między Gdynią a Kotką sięga 1961 roku, jednak formalna umowa o miastach siostrzanych została podpisana 9 marca 1988 roku. Najbardziej aktywnie nasze miasta współpracują w dziedzinie oświaty i sportu.

  • ikonaOpublikowano: 17.10.2012 00:00
  • ikona

    Autor: Krzysztof _Romański (2012)

ikona