Towarzystwo Miłośników Gdyni zaprasza do swojej siedziby (ul. Władysława IV 51) na otwarcie wystawy prac Wandy Frąckowskiej zatytułowanej „Batik - woskiem malowane", które odbędzie się 24 maja 2013 r. (piątek) o godz. 17.30. Wanda Frąckowska - od 1977 r. mieszka w Gdyni. Studiowała w gdańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) na Wydziale Projektowania Graficznego. Pasjonuje ją wiele technik plastycznych, m.in.: grafika, batik, witraż. Od ośmiu lat prowadzi pracownie batiku i witrażu na Uniwersytecie Trzeciego Wieku (Gdynia YMCA 55+), obecnie w Fundacji FLY w Gdyni, gdzie swoją pasją zaraża innych. Tematy do swoich prac czerpie z podróży, inspiruje się przyrodą, pejzażem, naturą. Z sentymentem utrwala miejsca rodzinnego Człuchowa. Wystawa będzie prezentowana do 20 czerwca 2013 r. Opublikowano: 23.05.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)