Uczeń III LO w Gdyni Błażej Magnowski zwyciężył 15 marca 2013 r. w jubileuszowej XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej, która odbyła się w Warszawie. Błażej Magnowski, uczeń klasy III o profilu matematyczno-informatycznym, pokonał 95 najlepszych z najlepszych informatyków ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Niezwykle uzdolniony informatycznie oraz matematycznie uczeń z gdyńskiej „trójki" będzie reprezentował Polskę na tegorocznej Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Australii, a także w rozgrywanych w 2013 r.: Olimpiadzie Informatycznej Państw Europy Środkowej (CEOI) oraz Olimpiadzie Informatycznej Państw Bałtyckich (BOI).Świetnie w finale Olimpiady zaprezentowali się także pozostali uczniowie z III LO. Trzecie miejsce zajął Stanisław Barzowski z klasy II o profilu matematyczno-informatycznym, a Paweł Burzyński z klasy II o profilu matematyczno-informatycznym z Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni zdobył tytuł „finalisty z wyróżnieniem". Podobny tytuł zdobyli także licealiści z gdyńskiej „trójki": Michał Kowalewski, Bartosz Łukasiewicz, Paweł Wegner i Kamil Żyła, a Tomasz Miotk otrzymał tytuł finalisty. Opiekunem naukowym wszystkich młodych informatyków z gdyńskiej „trójki" jest Ryszard Szubartowski - nauczyciel informatyki w III LO w Gdyni oraz w Gimnazjum nr 24 przy III LO w Gdyni. Opublikowano: 21.03.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)