Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku oraz Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni organizują trzynastą (wyjątkowo szczęśliwą) edycję konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”. Konkurs jest adresowany do uczniów trójmiejskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Zadaniem uczestników, działających w małych grupach, jest opracowanie i ciekawe zaprezentowanie jednego z tematów z zakresu ekologii, biologii lub zrównoważonego rozwoju. Założeniem konkursu jest pobudzenie dzieci do kreatywności, a także kształtowanie współpracy w grupie. Nauczyciele mogą wspomagać pracę zespołów swoją wiedzą lub wskazać źródła informacji, ale to uczniowie samodzielnie przeprowadzają doświadczenia i wyciągają wnioski. Szkołę może reprezentować do trzech zespołów. Półfinałowe prezentacje prac gdyńskich szkół odbędą się w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, a finał konkursu w kwietniu 2014 r. Lista zagadnień konkursowych dostępna na stronie www.experyment.gdynia.pl uczestnicy mogą też zaproponować własny temat. Informację o wyborze zespołów na karcie zgłoszenia należy przesłać do 21 listopada br. na jeden z adresów: - szkoły z Gdańska i Sopotu – Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, 80-837 Gdańsk, Straganiarska 43/46, tel./fax: 58 301 80 99, lub mailowo na adres: k.koziel@pomorskieparki.pl - szkoły z Gdyni - Centrum Nauki Experyment Al. Zwycięstwa 96/98 81-451 Gdynia, e-mail: v.vysotska@experyment.gdynia.pl Kontakt: Viktoria Vysotska, Centrum Nauki Experyment, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Al. Zwycięstwa 96/98, tel.: 58 698 22 40. Opublikowano: 14.10.2013 00:00 Autor: Sebastian Drausal, Gdyńskie Centrum Kontaktu (s.drausal@gdynia.pl)