Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Co można robić nocą na kortach? Grać w kosza!

Okazuje się, że w Gdyni w nocy nie tylko dobrze się biega, ale też gra w kosza. Ponad 120 zawodników i zawodniczek wzięło udział w turnieju Basket Nocą. Ich zmaganiom na specjalnie zaaranżowanych boiskach na kortach Arki przyglądało się prawie 600 kibiców.  
 
Pierwszy tego typu turniej ulicznej koszykówki to wspólna inicjatywa Trójmiejskiej Ligi Koszykówki, klubu Startu Gdynia oraz GTK Start Gdynia. Organizatorzy, jak sami twierdzą,  postanowili zamienić korty Arki w znany z filmów, nowojorski Rucker Park i spędzić najkrótszą noc w roku na sportowo. Rozegrany 21/22 czerwca 2013 roku turniej był udanym połączeniem piknikowej atmosfery z koszykarską rywalizacją na najwyższym poziomie. 
 
Na boiskach zagrało ponad 120 zawodników i zawodniczek - amatorów, ale i zawodników znanych z koszykarskiej elity - Przemysława Zamojskiego oraz Mateusza Nitsche. Indywidualne popisy tego pierwszego wprowadzały w zachwyt całą zebraną publiczność, wśród której nie zabrakło przedstawicieli trójmiejskiej koszykówki: m.in. Przemysława Frasunkiewicza czy Natalii Małaszewskiej oraz dyrektora sportowego PZKosz Mirosława Noculaka. Turniej trwał do białego rana, a równie imponujące jak akcje na boiskach, były nazwy uczestniczących drużyn, jak choćby Gustowne Bryczesy, Elektryczne Itago czy Instytut Bieżnikowania Kory Mózgowej.
 
Grano na dwa kosze, a drużyny liczyły po czterech graczy. Ostatecznie najlepszym zespołem pierwszej edycji Basketu Nocą zostały Gustowne Bryczesy w składzie: Przemysław Zamojski, Filip Put, Jakub Danjuma, Maciej Austen, Robert Kolka, Michał Leśniak. Drugie miejsce przypadło Ulubieńcom Andrzeja, a na najniższym stopniu podium stanęła ekipa Seekalafo. Wśród kobiet bezkonkurencyjny okazał się zespół NO Name w składzie: Monika Buczak, Adriana Kukiełko, Kamila Podgórna oraz Agata Stępień. Drugie miejsce zajął Instytut Bieżnikowania Kory Mózgowej, a trzecie Girls Coalition.
 
MVP turnieju wybrano Przemysława Zamojskiego, który o wydarzeniu wypowiadał się w samych superlatywach. Świetna atmosfera, wielka publika i rywalizacja sportowa na bardzo wysokim poziomie. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w tej imprezie i przy okazji wygrać! - powiedział zmęczony, ale uradowany Zamojski.
 

  • ikonaOpublikowano: 26.06.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Krzysztof _Romański (2012)

ikona