Na gdyńskich plażach w Śródmieściu, Redłowie i Orłowie powiewają czerwone flagi oznaczające zakaz kąpieli. W wodach pojawiły się bowiem sinice. Podczas bieżącej oceny jakości wody Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni stwierdził, że we wspomnianych miejscach nie jest ona przydatna do kąpieli. Kąpać można się w Babich Dołach. Tam powiewa biała flaga. Sinice występują, kiedy temperatura wzrasta i nie ma wiatru. Wiadomo jednak, że równie szybko pojawiają się, co i znikają. Ratownicy będą monitorować sytuację i wywieszać odpowiednie flagi: białe lub czerwone. Stan kąpielisk można też sprawdzać na stronie internetowej: http://www.kapieliskagdynia.pl/. Przypominamy miłośnikom morskiej kąpieli w Gdyni, że ze względu na zagrożenie wystąpienia zakwitu sinic nie należy korzystać z wód, które są mętne, mają zmienioną barwę i nieprzyjemny zapach. Kąpiel w takiej wodzie może spowodować podrażnienie skóry i wysypkę. Osobom, które jej się napiją, grożą dolegliwości pokarmowe, a także problemy z oddychaniem. Opublikowano: 10.07.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)