Pieszo, rowerem, na hulajnodze ewentualnie komunikacją miejską - tak do gdyńskich przedszkoli podróżują dzieci ze swymi rodzicami. To część akcji „Odprowadzam Sam", prowadzonej przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni. „Odprowadzam Sam" to kontynuacja akcji z 2012 r. zrealizowanej w ramach projektu unijnego SEGMENT. W tegorocznej edycji, która rozpoczęła się w maju, uczestniczy aż 29 z 37 gdyńskich przedszkoli publicznych. Akcja ma zachęcić dzieci oraz ich rodziców do podróżowania do przedszkola w sposób ekologiczny, będący jednocześnie formą zabawy. Każda grupa przedszkolna uczestnicząca w akcji otrzymała cztery różne plakaty - z drzewkiem oraz leśnymi zwierzątkami. Jeż, wiewiórka i zając są szare, co symbolizuje zanieczyszczenie środowiska. Barw mogą im nadać dzieci, które podróżują do przedszkoli w sposób ekologiczny, za każdym razem przyklejając kolorową naklejkę na plakacie. Dzieci otrzymały również materiały edukacyjne - specjalnie opracowany zeszyt ćwiczeń i grę oraz kamizelki odblaskowe zwiększające ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Pod koniec czerwca wszyscy uczestnicy dostaną pamiątkowe certyfikaty, książeczkę „Akademia malucha - Na drodze" oraz maskotkę odblaskową „Kwiatek". Akcja potrwa do końca września 2013 r. Więcej informacji na stronie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni: http://www.zdiz.gdynia.pl/. Kontakt: Referat Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni -Katarzyna Sierpińska, e-mail: k.sierpinska@zdiz.gdynia.pl, tel. 58 764 40 09. Opublikowano: 31.05.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)