Czasowe zamknięcie ul. Wiczlińskiej – ważne informacje dla mieszkańców. Aktualizacja terminu
Komunikaty dla mediów

Druga edycja nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza

Do 4 lutego 2013 r. można zgłaszać kandydatury do Nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza, wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy pokoleń polskich marynarzy. Nagroda została ustanowiona w Gdyni, by uhonorować wyjątkowe dokonania żeglarskie, osiągnięcia w dziedzinie wychowania morskiego młodzieży lub kształtowania świadomości morskiej.
 
Przyznawana jest za osiągnięcie z roku poprzedniego, a jej laureatem może być osoba fizyczna, grupa osób fizycznych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna.
 
W ubiegłym roku nagrodę - medal i 10 000 zł - otrzymał kapitan Janusz Zbierajewski - wielki żeglarz, uznany nauczyciel i publicysta. Prowadzi rejsy w projekcie „Zobaczyć morze" - na „Zawiszy Czarnym" połowę załogi stanowią wówczas osoby niewidome lub słabo widzące.
 
Laureata wyłoni Kapituła Nagrody, w skład której weszli:
- kpt. ż.w. Mariusz Wiktorowicz, syn Kapitana;
- kadm. Czesław Dyrcz, Bractwo Kaphornowców (przewodniczący Kapituły);         
- Mira Urbaniak, Bractwo Kaphornowców;
- Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji;
- Joanna Zielińska, pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Sportu;
- Waldemar Heflich, Press Club Polska.
 
Wyłonienie i ogłoszenie laureata nastąpi w połowie lutego w Gdyni, a wręczenie nagrody 3 marca 2013 r. w Warszawie.
 
Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na stronie internetowej:
http://leszekwiktorowicz.pl/.
 
Kontakt: Jarosław Włodarczyk, tel. 501 42 48 07, e-mail:
jarosław.wlodarczyk@pressclub.pl.

  • ikonaOpublikowano: 23.01.2013 00:00
  • ikona

    Autor: Bartosz _Matejko (2009)

ikona