Do 4 lutego 2013 r. można zgłaszać kandydatury do Nagrody im. kapitana Leszka Wiktorowicza, wybitnego człowieka morza, budowniczego i wieloletniego komendanta „Daru Młodzieży", wychowawcy pokoleń polskich marynarzy. Nagroda została ustanowiona w Gdyni, by uhonorować wyjątkowe dokonania żeglarskie, osiągnięcia w dziedzinie wychowania morskiego młodzieży lub kształtowania świadomości morskiej. Przyznawana jest za osiągnięcie z roku poprzedniego, a jej laureatem może być osoba fizyczna, grupa osób fizycznych, osoba prawna lub jednostka organizacyjna. W ubiegłym roku nagrodę - medal i 10 000 zł - otrzymał kapitan Janusz Zbierajewski - wielki żeglarz, uznany nauczyciel i publicysta. Prowadzi rejsy w projekcie „Zobaczyć morze" - na „Zawiszy Czarnym" połowę załogi stanowią wówczas osoby niewidome lub słabo widzące. Laureata wyłoni Kapituła Nagrody, w skład której weszli:- kpt. ż.w. Mariusz Wiktorowicz, syn Kapitana;- kadm. Czesław Dyrcz, Bractwo Kaphornowców (przewodniczący Kapituły); - Mira Urbaniak, Bractwo Kaphornowców; - Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji;- Joanna Zielińska, pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdyni ds. Sportu; - Waldemar Heflich, Press Club Polska. Wyłonienie i ogłoszenie laureata nastąpi w połowie lutego w Gdyni, a wręczenie nagrody 3 marca 2013 r. w Warszawie. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na stronie internetowej: http://leszekwiktorowicz.pl/. Kontakt: Jarosław Włodarczyk, tel. 501 42 48 07, e-mail: jarosław.wlodarczyk@pressclub.pl. Opublikowano: 23.01.2013 00:00 Autor: Bartosz _Matejko (2009)